Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Podcast: Tělo Haničky (†11) našli mezi odpadky. Její vražda zůstává roky nevyřešená

Video se připravuje ...
Autor: jel - 
17. října 2022
05:00

Teprve jedenáctiletá Hanička Topinková z Libušína odešla ráno 30. března 1999 do školy. Živou ji její rodiče už nikdy víc nespatřili. Dva dny po holčičce pátralo velké množství kriminalistů, dokonce i vrtulník, avšak marně. Tělo dívenky našly děti mezi odpadky. Vrah, který Haničku pobodal a zastřelil, nebyl nikdy dopaden.

Už se blížil večer a rodiče dostali o Haničku strach, když se nevrátila ze školy. Zkoušeli nejprve obvolat kamarádky dívenky, u žádné z nich ale nebyla. Kolem sedmé hodiny proto vše ohlásili na policii. Kriminalisté se ihned pustili do rozsáhlé akce, na pomoc byl přivolán i vrtulník. Holčičku zaznamenala bezpečnostní kamera ještě v Kladně, pak už ji ale nikdo neviděl. Do autobusu zřejmě nenastoupila, protože si ji žádný z řidičů ani cestujících nepamatoval a na trase z Kladna do Libušína nejezdilo velké množství lidí. Zřejmě se dívence něco stalo ještě v Kladně.

Haničku zavraždili!

Po dvou dnech intenzivního pátrání přišla tragická zpráva. Haniččino tělo objevily náhodou děti mezi odpadky v bývalé cihelně. Brzy bylo jasné, že holčička zemřela násilnou smrtí. Vrah jí zasadil pět bodných ran, hlavně do oblasti beder a střelil ji do týla. Pitva prokázala, že školačka nebyla znásilněná a neměla v těle hormony, které se vyplavují, když je člověk ve stresu a má strach. To naznačuje, že pachatele nejspíš znala.

Kriminalisté začali případ vyšetřovat, po čase se jim podařilo vytipovat možného vraha. Podezřívali Karla T., což byl v Libušíně známý podivín. Bydlel v chatové osadě, neměl stálé zaměstnání a živil se především příležitostnými brigádami a sběrem kovu. Na jeho oblečení se našly povýstřelové zplodiny a na jeho ručníku vlákna z Haniččina oblečení. 

Měla policie vraha?

Jednalo se však o samé nepřímé důkazy a výslech kriminalistům nijak nepomohl. Karel T., který podle odborníků trpěl psychickou poruchou, totiž policistům vykládal naprosté nesmysly o tom, že si přeje, aby ho u soudu zastupoval prezident a podobně. 

Karel T. byl tak nakonec propuštěn a případ zůstal nevyřešený. To, že by měl být pachatelem právě on, přišlo podivné matce zmizelé Haničky, a to hned z několika důvodů. Například proto, že Karel T. neměl auto a holčička s největší pravděpodobností zmizela v Kladně, protože v autobuse ji nikdo neviděl. Cesta z Kladna do Libušína trvá pěšky asi hodinu a půl. 

Podrobnosti o vraždě malé Haničky se dozvíte v novém dílu bonusového pořadu Za katrem. Ten si pro vás připravily moderátorky Insta Crime Podcastu Tereza a Petra. Pořad Za katrem vychází každé druhé pondělí a nově se budou jeho díly věnovat právě nevyřešeným případům, neobjasněným vraždám, podezřelým úmrtím i zmizením.

Video  Za katrem: Tělo Haničky (†11) našli mezi odpadky. Její vražda zůstává roky nevyřešená.  - Blesk TV Jedlíčka Chebotareva
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání