Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Za rakovinu si můžete sama, milá krávo: Lékaře z Vysočiny si lidé za jeho komentáře podali

Autor: VaB - 
23. července 2022
05:55

Petra na twitteru psala o svých zdravotních problémech se srdcem a o tom, že trpí rakovinou. V komentářích se pak objevil i doktor Martin Neužil. Ženě, která zápasí se zákeřnou nemocí a ne zrovna šťastnými zprávami od doktorů, napsal, že si za rakovinu může sama. „Milá krávo,“ neopomněl následně dodat. Nečekal však, co poté přijde.

Původně to měl být nevinný status na sociální síti Twitter, kde se Petra svěřuje se svými potížemi. Tentokrát psala o svém problému se srdcem a o tom, že ji její lékař bude muset doporučit na transplantaci kvůli dilatační kardiomyopatii. Jde o rozšiřování jedné nebo obou srdečních komor, ročně tímto trpí dva až tři tisíce lidí.

Do komentářů se připojil i doktor Martin Neužil, fyzioterapeut z Nemocnice Nové Město na Moravě. Jeho komentář byl ale úplný opak od ostatních. „Za svou rakovinu (s pár výjimkami čistě geneticky podmíněných) si můžete sama. Nepříjemné, že? Slyšet pravdu?“ napsal fyzioterapeut Petře.

„Mění to cokoliv na mnou uvedeném? Rakovina není infekční nemoc, ale zhusta - v 80 % případů - reakce těla na nositelův životní styl, milá krávo,“ doplnil v další reakci. „Tak prý jsem si mohla za raka. Doufám, že to pána pobavilo,“ reagovala Petra.

Komentáře z twitteru Komentáře z twitteru | Twitter

Tohle nečekal

Co však pan Neužil nečekal, byla reakce ostatních sledujících. Těm se jeho chování zdálo přinejmenším opravdu nevhodné a situaci vzali do vlastních rukou. Zprávu fyzioterapeuta poslali ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, ta situaci okamžitě začala řešit.

Zřejmě i dost rychle donutila lékaře se omluvit. „OK, omlouvám se všem, kterých se mé komentáře dotkly, udělal jsem chybu (…),“ napsal na twitteru. Podobně reagoval i ve zprávě pro Blesk. „Lituji toho, co jsem napsal. Byla to chyba, už to nelze vzít zpět. Omluvil jsem se opakovaně. Víc se k tomu vyjadřovat nehodlám. Je mi to líto,“ napsal v mailové odpovědi. Účet, ze kterého na sociální sítí komunikoval, už není k nalezení.

„S uvedeným lékařem jsem okamžitě jednala s akcentem na veřejnou omluvu a ukončení další aktivity. Lékař se ihned omluvil a uvedl, že svého jednání hluboce lituje,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková.

O lítosti pochybuje

„No tak o lítosti pana Neužila upřímně pochybuji, kdyby to vážně chtěl uklidit, tak mi normálně napíše. To, co napsal, bylo jasně z donucení zaměstnavatele, kdy paní ředitelku začali bombardovat, a on se tu dočetl o stížnostech, co na něj lidi, kteří mají někoho onkologicky nemocného, začali posílat,“ uvedla Petra. Podle ní je Neužil arogantní člověk, co chtěl nějakým způsobem zapůsobit.

NEGATOR ( 2. srpna 2022 11:48 )

Tebe to čím si vysvetlí sám život a to už v blízkej dobe. Hulvát si totiž ty a nie len ty a v celkom značnom štádiu sebarozkladu až do totálne rozpadu.

NEGATOR ( 2. srpna 2022 11:43 )

Tak to si fest riadne odporuješ. Ak by si mal vyrovnanú psychiku tak by si navštevoval iba v akútnych prípadoch a ich reči by ti boli ukradnuté. Takto si predviedol svoju labilitu a ťažký sentiment z ktorým nemajú lekári zľutovanie a vysmievajú sa mu a dobre robia.

NEGATOR ( 2. srpna 2022 11:38 )

Napísal pravdu, prečo sa zľakol a zlomil, to už si musí vyriešiť sám so sebou.

paralenka ( 29. července 2022 22:16 )

Jak který, primář fyzioterapie zdejší vojenské nemocnice je tak slušný člověk, že se omlouvá i za nevhodné chování svých podřízených včetně sester.

paralenka ( 29. července 2022 22:11 )

Neužil není jediný, lékaři jaksi zapomněli na jednu zásadní věc - že forma je stejně důležitá obsah sdělení! Zhrubli, nicméně ani realita, s níž se setkávají denně, je neomlouvá!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání