Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Baletku (†25) zastřelil po probuzení polekaný manžel, obvinili ho z vraždy

Autor: štt - 
27. května 2022
19:46

Polekaný manžel Christopher Hoopes (36) po probuzení zastřelil svou ženu. Ihned však zavolal na tísňovou linku. Bylo už však pozdě. Baletka Caleen Hoopesová byla vycházející hvězdou arizonského tanečního souboru. Zdrcení příbuzní se odmítají k tragické události vyjádřit.

Pětadvacetiletá baletka Caleen Hoopesová byla v pátek za časných ranních hodin zastřelena ve svém domě v Tempe, ve státě Arizona. Dle zveřejněných soudních dokumentů úmrtí způsobil manžel Christopher Hoopes, informoval server New York Post.

O půl čtvrté ráno tísňová linka 911 obdržela telefonát, ve kterém muž dispečerům oznámil, že se polekaný probudil a dvakrát vystřelil ze své pistole. Až poté si uvědomil, že zastřelil svou ženu. Lékaři mladou tanečnici o hodinu později prohlásili za mrtvou v nemocnici. Utrpěla dvě střelné rány do hrudníku.

Christopher Hoopes čelí obvinění z vraždy druhého stupně. Jeho kauce byla stanovena v přepočtu na více než 17 milionů korun. Soudní jednáním se uskuteční první červnový čtvrtek.

Muž nejprve dispečerům řekl, že střelba byla nešťastná náhoda. „Probudil se leknutím a vystřelil ze zbraně,“ řekl seržant Hector Encinas pro místní rozhlasovou stanici. Podle sousedovy výpovědi padly dva samostatné výstřely v rozmezí zhruba dvou sekund.

„Se zlomeným srdcem jsme přijali zprávu o úmrtí tanečnice souboru Colleen Hoopesové,“ uvedl ve středu na twitteru Arizonský balet, ve kterém žena působila. Mladá tanečnice do souboru nastoupila v roce 2017 poté, co dokončila profesionální baletní přípravu v Rochesteru ve státě New York. Předtím navštěvovala Jacobsovu hudební školu na univerzitě v Indianě.

„Jsem zničená. Je to noční můra, ze které se nelze probudit. Je to neskutečná bolest,“ sdělila matka zemřelé pro místní noviny. K probíhajícímu vyšetřování se však odmítla vyjádřit. Pozůstalí mezitím plánují uspořádat studijní stipendium na baletčinu památku.

vrsrvrsr ( 28. května 2022 05:44 )

Mně připadá, že spíše ona by se měla vyděsit, když se probudí vedle něčeho takového... Jinak samozřejmě moc smutná a nepochopitelná událost...

doktormediciny ( 27. května 2022 20:06 )

Kdo vi co se mu zdalo.Prof MUDr Plak neco psal o patologickych snech.Nakonec priznal, ze to psychiatri nedovedou odiagnostikovat...

Moly28 ( 27. května 2022 19:56 )

Se inspiroval Pistoriusem?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání