Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Tragédie na Slovensku: Zemřel učitel Marián (†54), jeho maminka Anna (†76) i sestra Jana (†47)

Autor: rix - 
24. května 2022
18:09

Šílená nehoda u slovenského města Sobrance ochromila tamní obyvatele. Po srážce osobního auta s kamionem zemřeli ve voze tři lidé. Šlo o členy jedné rodiny, přičemž řídil oblíbený učitel Marián (†54). Devastujícím zraněním podlehla i jeho maminka Anna (†76) a jeho sestra Jana (†47).

Nehoda se odehrála v pondělí mezi obcemi Fekišovce a Nižná Rybnica. „Podle informací řidič vozidla Hyundai předjížděl jiné vozidlo. Přejel do protisměru, kdy došlo k čelní srážce s nákladním autem,“ popsala nešťastnou událost mluvčí policistů Lenka Ivanová. 

Zatímco řidič náklaďáku vyvázl jen s lehkým zraněním, v osobním voze na místě zemřeli tři lidé. Šlo o členy jedné rodiny. Řidičem byl právě učitel Marián. Podle známých šlo o dobrého šoféra. „Byl vždy opatrný a zodpovědný,“ uvedl jeho kamarád Juraj. 

Tragédie otřásla také základní školou v Sobrancích, kde Marián učil. „Byl to pro nás šok, vždyť včera ještě učil,“ říkal jen ztěžka ředitel ZŠ Ján Valiga. Marián se s ředitelem loučil se slovy, že jede se svou mámou a sestrou na nákup. Z toho už se ale ani jeden nikdy nevrátili. „Nikdo netušil, že se vidíme naposledy. Velmi nás to všechny zasáhlo,“ uvedl ředitel.

Se svým oblíbeným učitelem tělocviku se budou moci rozloučit i jeho žáci. „Vytvořili jsme na chodbě pietní místo, kam může každý přijít, napsat do kondolenční knihy vzkaz a v tichosti na něho zavzpomínat. Mnozí žáci se tam rozplakali,“ dodal Valiga. 

Situace je o to tragičtější, že Marián nedávno pohřbil svého otce. „To, že v krátkém čase budou pozůstalí chystat pohřeb dalším třem členům rodiny, to by nikoho ani nenapadlo,“ uvedla pro portál Plus Jeden Deň paní Renáta, která se se sympatickou rodinou znala. 

 

vrsrvrsr ( 25. května 2022 00:19 )

Podle známých šlo o dobrého šoféra. „Byl vždy opatrný a zodpovědný,“ uvedl jeho kamarád Juraj- tak na to to fakt nevypadá...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání