Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Patrik skončil po těžké nehodě v bdělém kómatu: Pomoci mu může speciální léčba

Autor: VaB - 
23. května 2022
19:14

Jediné nešťastná chvíle změnila Patrikovi (25) celý život. Loni v září měl vážnou dopravní nehodu, utrpěl těžké poranění mozku a zatím není jasné, jaká bude jeho budoucnost. Maminka Soňa se o něj s rodinou starají, na jeho léčbu ale potřebují více než jeden milion korun.

Psalo se září loňského roku a Patrik měl cestou do práce vážnou dopravní nehodu ve Starých Hamrech. Do té doby aktivní sportovec, který měl rád procházky se psem, basketbal, posilování a také tanec v proslulé skupině Funky Beat, najednou ležel v nemocnici v těžkým poraněním mozku a s nejistou budoucností.

Do nemocnice ho musel ve vážném stavu transportovat vrtulník. „Vrtulník mě přepravil v bezvědomí do fakultní nemocnice s těžkým poraněním hlavy, kde mě následně operovali. Jiné poranění na těle jsem neměl. Byl to den, kdy řekli mé mamce, že mě může vidět naposledy,“ píše za Patrika jeho maminka.

Její syn se zatím nachází v bdělém stavu s difúzním axonálním poraněním mozku. To většinou vzniká po nějakém úrazu a následném několikaminutovém bezvědomí. „Vždy jsem byl velmi společenský a rád jsem pomáhal druhým. V lednu 2022 jsem měl jít domů a mamka se připravovala, že se o mě bude starat. Předtím jsem měl ale krátkou epizodu, kdy se mi na 6 minut zastavilo srdce,“ dodává maminka, která synův příběh sepsala na stránkách Donia.

Věří v zázrak

Kvůli oné epizodě se mu zároveň prodloužil i pobyt v sanatoriu, dříve už zvládal zvedat hlavu a měl i stisk v rukou, najednou ale musel začít znovu. Velmi mu pomáhala i hyperbarická komora. „Pořád věříme na zázrak, že se vše zlepší, a budu se opět moci radovat ze života,“ doplňuje maminka.

Vyhořel jim dům

V nemocnici ho bohužel nemůže nikdo navštěvovat, rodina, zejména čtyři bratři a dvě sestry, jsou mu ale i tak velkou oporou alespoň skrze online komunikaci.

Ještě před onou tragédií bydlel s přítelkyní v pronajatém bytě, ten jim ale v prosinci nešťastnou náhodou vyhořel. Společně pak bydleli v horách na Frýdecko–Místecku.

Potřebuje více než milion korun

Z peněz, které se snaží Patrikovi blízcí vybrat ve sbírce na dobročinném webu Donio, by chtěli platit asistenční a odlehčovací služby. Zejména proto, aby se maminka mohla starat i o ostatní děti, hlavně o malé sestry. „Dále by se vybrané prostředky využily na mé aktivní fyzioterapie a rehabilitace, které stojí kolem 700,- Kč na hodinu, které bych měl doma,“ doplňuje maminka s tím, že další peníze by použili na další léčbu a pomůcky.

Maminčin dům na kraji města je malý, potřebovali by ho proto trochu přestavět. „Probourat na šířku postele zeď, vsadit balkonové dveře, upravit topení a přizpůsobit mému stavu další podmínky doma. Dále bych potřeboval pořídit biolampu pro léčivé účinky na poranění mé kůže,“ stojí v příspěvku.

Pokud půjde vše podle plánu a Patrik začne nabírat na síle, mohl by přejít na intenzivní rehabilitace. Rodina proto pokorně žádá o finanční pomoc, jelikož veškeré náklady na léčbu jsou vysoké. Bojovníka Patrika můžete podpořit na tomto odkazu.

Video se připravuje ...
Další videa