Yvetta musela rychle dospět. „Od svých čtrnácti let jsem řešila, jak dostat maminku z letargie, když přišla o prvního syna. Nemluvila. Rok. Jen plakala po nocích,“ vzpomíná zpěvačka na těžké období po úmrtí prvního bratra Karola, který tragicky zahynul v pouhých 17 letech.

Otec tuhle ránu neustál a od rodiny odešel k jiné ženě. Druhý bratr Albert (†38) nedlouho poté zmizel do cizinecké legie. A když se vrátil, onemocněl rakovinou. „Umíral v nemocnici a já mu přísahala, že to mámě neřeknu. Hrála jsem každý den v Praze představení a jezdila za ním do Bratislavy,“ popisuje Yvetta, jak náročné je v takové chvíli snažit se udržet fasádu normálnosti. 

Maminky často vycítí, když vše není, jak má být. „Pak se mámě zdál sen. Albert přišel za ní, řekl jí, že má rakovinu. Tehdy jsem se neudržela a přiznala, že do Bratislavy nejezdím za prací, ale do nemocnice. Neplakala. Jen se tiše sbalila a jely jsme za ním. V prosinci 1999 zemřel a pořád říkal, že se z toho dostane,“ vzpomíná Blanarovičová.

S maminkou je dodnes. „Teď je mamka se mnou v Praze, kvůli covidu a lékařské péči je u mě. A já jsem šťastná, že ji mám,“ vyznává Yvetta lásku své mamince.

Nepřežil seskok padákem

Yvettin první bratr Karol se věnoval parašutismu a to se mu, bohužel, stalo osudným. Když mu bylo sedmnáct, zabil se při seskoku, když se mu neotevřel padák. Otec nepřišel ani na pohřeb, druhý bratr byl v té době na vojně.

Dva roky po smrti druhého bratra Alberta přišel Yvettě e-mail od nevlastní sestry Saši z otcova druhého manželství, že její táta umírá v nemocnici. Ještě ho se sestrou zastihly živého a mluvily s ním, druhý den zemřel. Od té doby se Yvetta a její maminka se Sašou začaly stýkat. Zpěvačka říká, že jí odešel otec i bratři a vrátila se jí sestra.

VIDEO: Yvetta Blanarovičová promluvila o Alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! 

Video
Video se připravuje ...

Yvetta Blanarovičová promluvila o alzheimeru: Pravidelně docházím do jejich centra! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
39 fotografií