Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Oblačno, bouřka 27°C

Dvě studentky zemřely při túře v džungli: Záhadu dosud nevyřešené smrti podtrhly podivné fotky

Autor: rix - 
17. května 2022
15:29

Dvě studentky z Holandska zmizely neznámo kam, když byly na vytoužené dovolené v Panamě. Kris Kremersová (21) a Lisanne Froonová (22) se šly v roce 2014 projít deštnými lesy kolem sopky Baru u městečka Boquete, od té doby už je ale nikdo neviděl. Z procházky se vrátil jen pes Azul. Záhadné fotografie ještě podtrhly dosud nevyřešené tajemství jejich smrti. 

Dívky strávily plánováním dovolené šest měsíců. V Panamě se ubytovaly v hostitelské rodině. Té naposledy zamávaly, když se vydaly na túru poblíž sopky Baru. Poté jako by se po nich slehla zem.

Hostitelská rodina ihned kontaktovala policii a po studentkách se začalo pátrat. Po dlouhé době se podařilo místní ženě najít jen nepoškozený modrý batoh, který patřil jedné z Nizozemek. 

Taška obsahovala dva páry slunečních brýlí, malé množství hotovosti, dvě podprsenky, láhev s vodou a Lisannin pas. Poté došlo na nejhorší. Úřadům se podařilo najít dvě těla ve značném stádiu rozkladu. Co obě dívky v džungli potkalo, je dodnes záhadou. Ve zmíněném batohu byl také Lisannin fotoaparát, který obsahoval devadesát fotografií, které byly pořízeny v džungli 8. dubna mezi první a čtvrtou hodinou ráno.

Většina snímků získaných z paměťové karty ukazovala jen černočernou tmu. Ani další fotky moc informací neposkytly. Jeden snímek ukazuje třeba jen část Krisininy hlavy. Identita osoby, která snímky pořídila, a proč byly nafoceny, zůstává záhadou. Obě ženy se také snažily volat tísňovou pomoc, ale neúspěšně. 

Teorií, jak studentky zmizely nebo zemřely, je mnoho. Dick Steffens, bývalý detektiv z jejich rodného Amsterdamu, spekuloval o únosu kvůli sexuálnímu otroctví. Panamská policie podle bývalého policisty vyšetřování zpackala, informoval deník Mirror

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání