Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Na Slovensku se utopil český vodák (†63): Oblíbený instruktor se převrátil na neblaze proslulé řece

Aktualizováno -
16. května 2022
16:44
Autor: rix - 
16. května 2022
13:23

Na Slovensku tragicky zemřel při nebezpečném sportu třiašedesátiletý Čech, kterého hledali poté, co se s ním a jednou ženou převrátil raft na řece Belá. Ta je známá svou divokostí a nebezpečně popadanými stromy. Mladší ženu se ostatním vodákům podařilo zachránit. Muže, který se s ní na raftu plavil, bohužel ne. Oblíbený instruktor zemřel, když se pokoušel zachránit svou odplouvající loď. 

Po nebohém muži pátrali horští záchranáři, policisté i hasiči celý víkend. Nejprve se jim podařilo najít jen raft a přilbu nezvěstného Čecha. Následně v neděli jen dva kilometrů od místa havárie našli i bezvládné tělo, jak leží zaklíněné uprostřed řeky mezi spadlými stromy. 

Pracovníkům už nezbylo nic jiného, než tělo bez známek života vylovit z vody a předat policistům. Zrádnou se mu stala nebezpečná řeka, kterou sjíždějí jen zkušení vodáci. Nebezpečný sport z jinak pohodového raftingu dělají v řece spadlé stromy.

„Stromy se pak vyskytují v zatáčkách v rychlém proudu a je obtížné před nimi zastavit. I letos zde bylo několik padlých stromů, a jelikož se tok nachází v národním parku, je zákaz jejich odstraňování,“ uvedl server raft.

Ačkoli měl postarší Čech prý dostatek zkušeností, i tak se s ním a s jeho mladší spolujezdkyní raft převrátil. Pak nastal boj o holý život. Ženu se ostatním podařilo rychle vylovit, ale muž se rozhodl chytit svou odplouvající loď. „Proto odmítl hozené záchranné lano,“ upozornil web. To se mu ale stalo osudným. 

Ostatní vodáci ihned zavolali místní hasiče, kteří po muži pátrali podél břehu. „Podařilo se jim najít jen člun a helmu s kamerou, vodáka ale nenašli,“ doplnil zdroj. Šok přišel až v neděli dva kilometry od místa převrácení. Záchranářům se naskytl tragický pohled na zaklíněné a bezvládné tělo. 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání