Smutnou zprávu oznámilo její domovská scéna – Národní divadlo v Brně. „Velká herečka velikého srdce. Babička v Jiráskově Lucerně, Babi Emílie ve Stoppardově Leopoldstadtu, Magdalena v Topolově Stěhování duší,“ popsalo ji divadlo ve smutné vzpomínce na Facebooku.

„S divadlem se snad už narodila, začala hrát už jako dítě v rodném Brně, kam se přes pražské Divadlo Jiřího Wolkera, libereckou a pražskou Ypsilonku, ústecké Činoherní studio a přes pražské Divadlo ABC se začátkem nového tisíciletí v roce 2006 vrátila příznačně jako Matka Kuráž ve stejnojmenné Brechtově hře... s kuráží se vždy totiž vrhala do každé nové práce... byla to herečka velké citlivosti, nádherného hlasu a velkého srdce. Bude nám tu chybět, ale její „duše“, jak říkala svým postavám, s námi zůstanou navždycky,“ napsalo ještě Národní divadlo v Brně a uzavřelo tak své vzpomínání na kolegyni, která zemřela v neděli nad ránem. Zůstali po ní dva synové.


Herečka, která příležitostně vystupovala i pod vyvdaným jménem jako Marie Durnová-Hynková, se objevovala i ve filmu a televizi. Například si zahrála ve snímcích Proč? a Tichá bolest, v pohádce Princezna a půl království a také se objevila v seriálech Bohéma, Rapl, Krejzovi, Specialisté, Modrý kód či Kriminálka Anděl. V retroseriálu Vyprávěj ztvárnila služku u Franců a její vůbec posledním počinem před kamerou byla zřejmě nová pohádka s názvem Největší dar.

Fotogalerie
8 fotografií