Smutnou zprávu oznámilo Divadlo pod Palmovkou na svém facebooku. „S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v neděli 2. 1. 2022 zemřel ve věku nedožitých 81 let herec a dlouholetý člen našeho divadla, pan Viktor Vrabec (18.5.1941 – 2. 1. 2022),“ napsali o skonu umělce. 

„Viktor Vrabec byl v angažmá libeňského Divadla S. K. Neumanna (respektive Divadla pod Palmovkou) v letech 1979 – 1993 a po celou dobu patřil k jeho nejvýraznějším oporám a nejobsazovanějším hercům. Jeho herectví se vynikajícím způsobem uplatnilo v dramatech a charakterních rolích, ale také v komediích – a to jak klasického, tak i moderního repertoáru,“ zaznělo dál v oznámení.

 Následoval i výčet jeho rolí na této umělecké scéně. Za všechny jmenujme například Jupitera (J. Voskovec, J. Werich: Nebe na zemi), Don Juana (Moliére: Don Juan), Jiřího (E. Albee: Kdopak by se vlka bál), Ganganelliho, Mefista (M. Gerstner: Ďábelské klíče), Krále (W. Shakespeare: Tragický příběh Hamleta, dánského prince) či Čerta Marbuela (A. Dvořák, A. Wenig: Čert a Káča). „Čest jeho památce!“ dodalo divadlo na sociální síti. 

Viktora Vrabce jsme mohli vídat ale i v televizi, před kamerou stanul poprvé v 60. letech a od té doby stihl natočit řadu filmů, televizních inscenací i seriálů. Objevil se například v Dobrodružství kriminalistiky, Chlapcích a chlapech, Náhrdelníku či v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe, který se v premiéře vysílal živě. 

Proslavily ho ale především role ve filmech Jaroslava Soukupa (75) - šéfa tajné služby si zahrál ve snímku Jak ukrást Dagmaru, ale především figuroval jako záporná postava v Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje!. V ději několikrát volal hlavnímu hrdinovi, který ho považoval za blázna a nebral ho vážně. Proto mu říkal: „magor“. Posledním filmem ve filmografii herce je pak snímek Já, Olga Hepnarová  z roku 2016. 

Fotogalerie
32 fotografií