Zatímco pro většinu lidí byla pandemie větším nebo menším problémem, Miro Žbirka ji svým způsobem i ocenil. „Být doma a pracovat na písních, to pro mě není za trest. Procházel jsem si starší věci a přidával k nim nové. To se dalo,“ popsal Miro začátkem ledna první lockdown pro podcast Headliner CZ

Už tehdy měl prý nového materiálu víc, než dost. „Už je tam víc než jedno album,“ pochlubil se tehdy. „Je ale třeba ještě dorovnat a dopsat texty. Teď mě čeká přepnutí na jiný registr,“ prozradil na začátku roku. „Když muzicírujete, řešíte akordy a melodie a teď lup… a Shakespeare! Literatura!“ vyprávěl pobaveně, jak probíhají jeho tvůrčí procesy.

Dvě poslední alba točil Žbirka v legendárních studiích Abbey Road s producentem Robem Cassem, textařem světoznámé skupiny Cream Petem Brownem, nebo muzikanty Paula McCartneyho. Rozhodl se proto, že pro své nejnovější dílo by rád vyzkoušel trochu jiný postup. 

Jeho pozornost se upřela na talentovaného syna Davida. V průběhu posledního roku svého života se rozhodl, že bude spolupracovat právě s ním.

Podle informací Headlineru stihl Meky Žbirka před smrtí kompletně nahrát svoje party do všech plánovaných písní, ty je teď ale potřeba dokončit po produkční stránce. A právě na tom teď David usilovně pracuje. 

VIDEO: Zemřel Meky Žbirka (†69): Podívejte se na ukázky z jeho životopisného filmu

Video
Video se připravuje ...

Zemřel Meky Žbirka (†69): Podívejte se na ukázky z jeho životopisného filmu 

Fotogalerie
120 fotografií