„To nešlo, aby jela se mnou. Už v tom zase lítá. Byla by to ostuda. Vždyť ona ani neví, kam jsem jel,“ sdělil Aha! Felix s tím, že komunikace s Dádou je opět nemožná. „Kdy tohle období zase přejde, nevím. Doufám, že brzo,“ dodal ještě Slováček.

Domů se z festivalu, který se konal v italském přímořském městečku San Remo, vrátil v noci z neděle na pondělí a hned na letišti se radostně chlubil delfínem. Tedy cenou za celoživotní dílo Gef Music Award, ke které dostal certifikát, na němž stojí, že letos cenu získává Česká republika, a to „brilantní český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček“.

„Mám z té ceny opravdu radost. Vážím si jí, byli tu lidé z celého světa,“ komentoval potěšený Felix, který na tomto festivalu už několikrát zasedal v porotě a letos měl v rámci festivalu samostatný koncert s obrovským orchestrem a potom ještě hrál na galavečeru a obé ve světově proslulém hudebním divadle Ariston.

VIDEO: Felix Slováček: Popsal, jak si představuje nádhernou lásku

Video
délka: 03:19.92
Video se připravuje ...

Felix Slováček: Popsal, jak si představuje nádhernou lásku. Hana Höschlová

„Měl jsem báječný hotel a náramně se o mne starali. Byl to nádherný týden,“ přiznal Slováček, který se podíval i do krámů. „Šel jsem si prohlédnout výlohy a něco jsem si i koupil. Dádě ale nic, teď si to opravdu nezaslouží,“ pousmál se saxofonista, který by samozřejmě s radostí pojídal mořské lahůdky s manželkou, která je zbožňuje, a dal by si s Dádou i rád u moře decku vychlazeného bílého.

„Ale nešlo to, takto nešlo,“ konstatuje suše Felix, který si v žádném případě nikým a ničím nenechá zkazit náladu. Naopak. Vrátil se v noci a hned časně ráno pádil do fitka a ve čtyři odpoledne ho už v Divadle U Hasičů čekala zkouška na večerní koncert. „Mít hodně práce je můj největší životabudič,“ míní Slováček.

Fotogalerie
75 fotografií