O peníze se vzorně starala, přestože neměla děti, kterým by chtěla případně našetřit. Podle informací deníku Aha! jen v různých podílových fondech uložila herečka přes tři a půl milionu korun. Neponechávala nic náhodě, dobře věděla, že tím peníze zhodnocuje.

Starost o domy

Na sporožirovém a běžném účtu, kde působí inflace nejvíc, měla dohromady jen pohotovostní milion. Přes 9 milionů je hodnota krásného třípokojového bytu nad pražským náměstím Míru. Do posledních chvil pečovala také o chalupu blízko Sobotky. Hlavně zahrada byla její doména. „Rostliny vám tu dřinu vrací,“ říkala spokojeně Hanka. Hodnota nemovitosti tak dosáhla až k 6 milionům korun. Vlastnila také hrobové místo na pražském Vyšehradě s kamenným náhrobkem sochaře Olbrama Zoubka Smutná žena v hodnotě 200 000 Kč, kde navždy odpočívá její životní láska, herec Jiří Adamíra (†67).

Sepsala závěť

Tohle všechno a další movité věci za statisíce, což dohromady činí částku přesahující 21 milionů korun, připadlo sestře Silvii Markové (67) a jejímu manželu Ivanovi, kteří o ni do posledních chvil pečovali.

Vyplatit museli bratra Milana Maciucha (74), kterému odkázala herečka dva miliony korun a svou červenou octavii, a sestřenici Vandu (77), které Hanka zanechala částku 100 000 Kč.

Je dojemné, že představitelka Anče z Krkonošských pohádek vlastní rukou sepsala 13. listopadu 2020 závěť. „Už nejsem pánem svého času,“ vyjádřila se tehdy dojemně a moudře, když rakovina podruhé udeřila. Dva měsíce před smrtí stanovila, kdo po ní co zdědí. Myslela na druhé místo na sebe, byla tak zvyklá celý život...

Pro charitu

Než udeřila rakovina, podporovala Hana Maciuchcová Nadační fond Lucie. Ten pečuje o děti i dospělé postižené vadami močového ústrojí. Taky spolu se sestrou pracovala pro Nadaci Malý Joe.

Bratra vychovávala

Herečka se o mladšího bratra starala od svých čtyř let. Její rodiče byli divadelními ochotníky a žili svou prací. „Když mi byly čtyři roky a Míšovi dva, tak nás naše maminka nechala samotné chodit do Školičky v Obloukovce. Měla neuvěřitelné nervy, bylo to tak 150 metrů po chodníku, pak přes křižovatku,“ vzpomínala Maciuchová v knize Cibulka v pyžamu.

Hrob na Moravě

Přestože herečka měla hrob na Vyšehradě, rodina uložila po předchozí domluvě urnu s jejími ostatky do rodinného hrobu v Olomouci v místní části Chválkovice.

Změna adresy

Předtím, než herečka koupila luxusní byt ve Francouzské ulici, žila s hercem Jiřím Adamírou (†67) asi o dva kilometry dál v nájemním bytě v Londýnské. Dům neměl centrální vytápění a musel podstoupit rekonstrukci.

Video: Hana Maciuchová (†75) by slavila narozeniny: 5 jejích nejvýraznějších rolí!

Video
Video se připravuje ...

Hana Maciuchová (†75) by slavila narozeniny: 5 jejích nejvýraznějších rolí! Videohub

Fotogalerie
52 fotografií