Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Matka (27) tří dětí z Karlových Varů ubodala dívku (†3): Psycholožka popsala možný motiv!

Autor: rv, vet - 
19. dubna 2022
05:00

Podlehla matka v šestinedělí laktační psychóze, nebo plánovala útok na vlastní děti, či jednala v afektu? To budou nyní zkoumat psychologové a psychiatři.

Laktační psychóza, k níž může u šestinedělky dojít, se jeví z pohledu psychologa jako nejméně pravděpodobná. Při ní by žena nejspíš v první řadě zaútočila na kojence. Toho se ale nedotkla. „Spíše zde mohla hrát roli vyhrocená sociální nejistota. Byla v bezvýchodné situaci, neměla finanční prostředky, neměla se o koho opřít, nevěděla, co dál. Je-li člověk oslabený, třeba po porodu, je to pro něj o to horší,“ míní psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Mnohé nasvědčuje také tomu, že se na čin nechystala. Pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně by vše naplánovala tak, aby zabila všechny děti, a nejspíš by se pokusila usmrtit i sebe. Je tedy možné, že v nějakou kritickou chvíli už nezvládla vypjaté emoce? A proč se miminka nedotkla? Mohl ji zbrzdit pětiletý syn. Viděl vraždu sestry a začal se bránit, křičet...? To by ji během útoku mohlo zastavit.

Vražda dcery kvůli vystěhování?

Před šesti týdny porodila chlapečka, s dvěma staršími dětmi žila v nájmu v karlovarské bytovce, ale neplatila. O Velikonocích se měla vystěhovat. Matka (27) měla vzít místo balení do ruky nůž. Děvčátko (†3) nepřežilo, chlapeček (5) vyvázl těžce zraněný.

Lidé v městské části Doubí se těžce vzpamatovávají z tragédie, která se v sousedství v sobotu odpoledne odehrála. Máma v bytě údajně nožem zaútočila na dceru a syna, bodnořezné rány měli mít v horní polovině těla. „Nezletilá dívka na místě podlehla, druhé dítě bylo letecky transportováno do nemocnice v Praze, v současné době je již mimo ohrožení života,“ řekl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Nejmladší ze sourozenců, jen šestitýdenní chlapeček, se zotavuje v karlovarské nemocnici. Nebyl zraněný, ale dehydrovaný.

Proč

Místní nechápou, jak mohla vzít máma na děti nůž. „Musela se zbláznit, tohle udělat. Občas jsem ji viděla s dětmi venku, nebydlela tu dlouho, snad tři měsíce,“ řekla jedna ze sousedek. „Objevoval se tu i nějaký muž. Neslyšela jsem, že by se tam hádali. Byt měla pronajatý, ale víc o nich nevím, asi dvakrát jsme se pozdravili,“ dodala další žena. Podle informací Blesku dlužila matka na nájemném a měla se z bytu vystěhovat.

Klíče měla majitelce odevzdat onu osudnou sobotu. Ta, když jí nebrala telefon ani neotvírala na zvonění, odemkla náhradním klíčem. „Když otevřela dveře, na zemi leželo v kaluži krve jedno dítě a nájemkyně tam stála s nožem v ruce,“ tvrdí jedna ze sousedek. Majitelka bytu, otřesená z krvavé spouště, volala tísňovou linku.

Obviněná z vraždy

Policisté matku zadrželi na místě tragédie. Test na alkohol i drogy měla negativní. Po výslechu ji v neděli obvinili z vraždy. „V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ uvedl Jakub Kopřiva. Na jednání soudu o tom, jestli skončí ve vazbě, čeká žena v policejní cele.

Video  Matka (27) měla napadnout své tři děti a zabít tříletou holčičku: Obvinili jí z vraždy!  - Policie ČR
Video se připravuje ...

 

 

blue_Moon ( 19. dubna 2022 18:51 )

Bytná si mohla ověřit komu byt pronajímá, žádnou zodpovědnost nenese, máma dětí se mohla předem rozhodnout jesti na pronájem má a řešit to třeba azylovým domem, tak se uchýlila k vraždě v bezmocnosti. Nějaká bytná mě nezájímá a jestli se domníváš, že pronájem cizím lidí je nějaká sranda mač tak seš na omylu. Žádná bytná nebude vyběhávat eště papíry za kohosi aby se dostala na pronájem. Žádný peníze i kdyby přistály z Marsu nezmění smrt dítete ubodané svojí vlastní "matkou".

blue_Moon ( 19. dubna 2022 14:00 )

Bytná je projímatelka svého bytu a vůbec jí nemusí trable nějaký "maminy".
Doraz je u žen, které nedokáží se postarat ani o sebe natož o svoje děti. Stát není dojná kráva pro nikoho a možná ani neví jak jsou na tom jiné mámy co jsou schopny svojí situaci řešit než vztáhnou ruku k noži.

Makusanys ( 19. dubna 2022 13:48 )

Azylový dům nebo armáda spasy.Na sociálce požádat o příspěvek na bydleni.

Paola ( 19. dubna 2022 13:39 )

Bytná nemuže být žena vyhodit na ulici ženu v šestinedělí a 3 děti muže jen s,,,ě . Doufám ,že se to bytné vráti protože vystěhování muselo matku dorazit. No UA by ji vynesli ted více než posečkat pomoci naší české mamině

anna1234 ( 19. dubna 2022 12:14 )

.. pronajímat byt je těžké. Když nájemník neplatí, musí za něj platby dělat majitel bytu. Možná by se ti to taky nelíbilo, kdybys jako majitelka měla za neplatiče všechno platit. Nebo líbilo? Ono tu zřejmě nepůjde jenom o příspěvek na bydlení, který má taky svoje pravidla, ale žena byla asi celkově v existenčních problémech.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání