Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Terezu stále nepropustili z pákistánského vězení: Hladoví a prosí o pomoc ambasádu

Autor: jel - 
16. listopadu 2021
16:30

Češka Tereza H. (25) strávila několik let v pákistánském vězení. V roce 2019 byla odsouzena za pašování heroinu. Celou dobu se však snažila dostat před odvolací soud a tvrdila, že je nevinná. Po letech peripetií se jí to konečně povedlo a byla zproštěna obvinění. Ve vězení však stále trčí dál. Teď navíc přišel i další problém. Podle zdroje Blesku totiž nemá krásná blondýnka co jíst.

Češku zadrželi v roce 2018 na letišti v Láhauru. V jejím kufru totiž našli devět kilo heroinu. Nakonec byla o rok později nepravomocně odsouzena na osm let a osm měsíců vězení. Od té doby se snažila odvolat, ale v cestě za svobodou stálo mnoho překážek. Nakonec však dosáhla svého. Soud v pondělí 1. 11. přijal argumenty Terezina advokáta Saifúla Malúka a Češka byla obvinění zproštěna. Jenže stále není na svobodě.

Jak informovala mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová minulý týden, stále se čeká na vyhotovení rozsudku. „Dojít by k tomu mohlo v příštím týdnu, ale kvůli přetíženosti pákistánských soudů očekáváme spíše pozdější termín, i s ohledem na dřívější zkušenosti,“ sdělila mluvčí.

Nejenom že mladá Češka stále není na svobodě, ale navíc jí nyní chybí i jídlo. Jak Blesk informoval zdroj obeznámený s případem, Tereza měla poslat pracovníkovi české ambasády v Pákistánu dopis, v němž žádá, aby jí co nejdříve přinesl potraviny.

K dopisu přiložila seznam věcí, které by chtěla, aby jí pracovník ambasády přinesl. Šlo především o potraviny. Podle zdroje Blesku požádala o ovoce, zeleninu, kávu, ale třeba i o kakaové sušenky, bramborové lupínky, krém na holení nebo tělový sprej. „Prosím, přijeďte. Mám hlad! Ve jménu Alláha! A přineste dopisy,“ napsala Tereza s tím, že ji právník informoval, že vše potrvá ještě 2-3 dny, ale ona už 10 dní nemá žádné jídlo ani peníze.

Rodina Terezy už dříve uvedla, že jí zaplatí letenky do České republiky. „Teď mě zajímá pouze jediné. A to je, aby Terezka bezpečně a co nejdříve přicestovala domů,“ sdělil TV Nova její otec.

Stanley1000 ( 18. listopadu 2021 13:39 )

Nu, jako bychom neznali Blesk. Ne, že by neměla co jíst, může jíst to, co doposud. Ale je zbavena obvinění a díky průtahům musí pořád trčet za mřížemi, tak chce konečně něco, co v tamní kantýně nedostane a na co měla chuť celou dobu. S tím ve jménu Alláha, to bych bral s rezervou, jde to přes Bashara, což je pákistánský novinář a mám zjištěno, že kolikrát psal pěkné hovadiny, kdoví jesli ho Bkesk neplatí od slova. Nu, a že potřebuje pěnu na holení, je snad pochopitelné.

Makusanys ( 18. listopadu 2021 09:12 )

Vždyť tam nemusí být,může jít na hotel.

Radek Polák ( 18. listopadu 2021 04:51 )

Měla letět do Španělska , tam by dostala 20 let a žáden feťák z pernikového domku ( Hradčan ) by ji ven nedostal . U nás mají ke kriminálníků zvláštní vztah , ještě pro ni pošlou vládní speciál . To by chybělo ! Jo , feťáci ti se tu maj dobře .

hufnagll ( 17. listopadu 2021 11:05 )

Má co chtěla.Dobře jí tak

hahans ( 17. listopadu 2021 11:03 )

No a, proč si tam takového zločince nenechají. Měli by jí nechat pracovat, aby si na jídlo vydělala !

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání