Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Do odsouzeného vraha krásné novinářky se zamilovala dívka (17): Dánská vláda to chce zakázat

Autor: ČTK - 
16. září 2021
17:52

Vláda v Dánsku připravila zákon, kterým zakáže lidem odsouzeným na doživotí do vězení navazovat nové milostné vztahy. Věří, že se tak podaří zabránit tomu, aby odsouzenci měli své „fanynky“, uvedla britská BBC na svých internetových stránkách. Podle nového zákona vězni budou moci udržovat kontakty jedině s osobami, ke kterým měli blízký vztah během prvních deseti let pobytu za mřížemi. Jde o reakci na případ, kdy se 17letá dívka zamilovala do odsouzeného vraha Petera Madsena. 

Vrah Peter Madsen si odpykává doživotí za vraždu švédské novinářky Kim Wallové v srpnu 2017. Švédka o tomto konstruktérovi-samoukovi chtěla napsat článek. On ji však zavraždil, její tělo rozřezal a hodil do moře.

Cammilla Kürsteinová přiznala, že se do Madsena zamilovala, když si s ním dva roky dopisovala a telefonovala. Komunikovat spolu začali ještě před Madsenovým odsouzením v dubnu 2018. Madsen se loni oženil s jinou ženou, 39letou ruskou umělkyní Jenny Curpenovou.

Dánský ministr spravedlnosti Nick Haekkerup řekl, že takové vztahy je třeba zastavit, a dodal, že odsouzení „by vězení neměli využívat jako místa pro milostné schůzky nebo jako platformu pro to, aby se vychloubali svými zločiny“. Dánsko podle něho v posledních letech zažilo případy vězňů, kteří „spáchali odporné zločiny a později navázali kontakt s mladými lidmi, aby si získali jejich pozornost a soucit“.

Na základě nového zákona zločinci odsouzení k dlouholetým trestům už nebudou moci na sociálních sítích bez omezení psát o tom, co spáchali, nebo své činy probírat v podcastech.

Někteří kritici tvrdí, že zákaz navazovat nové vztahy může znamenat zásah do soukromých životů vězňů a že konec možnosti psát o trestných činech na sociálních sítích vzbuzuje otázky ohledně cenzury. Dánská pravicová opozice už dala najevo, že zákon podpoří. Očekává se, že začne platit od začátku příštího roku.

VIDEO: Brutální vražda dvou stopařek. Z výpovědi a doznání vraha Krupičky mrazí  

sorgedoktor ( 16. září 2021 17:57 )

Ja sem si to prevetl o te ponorce, o te divce atd. Rozum mi to nebere.Maji snhad zeny jinou druhou signalni soustavu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání