Motorkář Pavel opět v akci! Vyrazil na své nové mašině do Brna na MotoGP

Autor: man, ČTK - 
18. července 2025
14:55

Na legendárním Masarykově okruhu u Brna začala dnes po pěti letech Velká cena České republiky neboli MotoGP. A hned na začátek akci navštívil i speciální host - milovník motorek - prezident Petr Pavel. Ten nečekaně k jihomoravské metropoli přijel na vlastní motorce.

Česká Velká cena vypadla z kalendáře MS kvůli finančním problémům v roce 2020. O tři roky později ale Masarykův okruh změnil majitele a loni premiér Petr Fiala ohlásil návrat brněnských závodů do prestižního motocyklového seriálu. Stát se na akci s rozpočtem 320 milionů korun podílí prostřednictvím Národní sportovní agentury částkou ve výši 100 milionů. Brno a Jihomoravský kraj přidají každý 35 milionů korun.

„Celých pět let jsem věřil, že se MotoGP do Brna vrátí. Jsou tu nejlepší fanoušci, nyní i nejlepší asfalt a závody tady mají fantastickou tradici,“ řekl prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček. Organizátoři věří, že od pátku do neděle na okruh zavítá až 200.000 diváků. V roce 2019, kdy se v Brně naposledy závodilo před fanoušky - v následujícím roce platila coronavirová omezení - Velkou cenu navštívilo 186.793 diváků.

Pavlova nová motorka

Že mezi návštěvníky bude i hlava státu, nebylo tak nečekané. Pavel jezdí, kdykoliv má příležitost, a to i na pracovní cesty. Vloni třeba takhle na motorce jel až na návštěvu Bavorska. Na MotoGP si tentokrát vzal svoji novou motorku BMW F 900 GS. V garáži jich má ale samozřejmě víc - jednu od značky CFMOTO v bílo-tyrkysových barvách, konkrétně model 450MT-RX nebo třeba další BMW R 1250 GS.

Naposled mohli lidé vidět šťastného prezidenta kolem motorek na jeho pracovní návštěvě Itálie, když před týdnem v Římě navštívil muzeum vojenských vozidel a motocyklů. Tam ho místní vojáci provedli expozicí historických strojů – včetně legendárních italských motorek Moto Guzzi, ke kterým má prezident osobní vztah.

Video  Pavel v dešti vyrazil na motorce na Šumavu: Válka na Ukrajině musí skončit, žádná nesmí přijít k nám!  - Instagram - P. Pavel
Video se připravuje ...

Renata Veselá ( 18. července 2025 18:07 )

No právě

Renata Veselá ( 18. července 2025 18:07 )

Jeeeezis to je 🙈😡

Uživatel_5766095 ( 18. července 2025 17:44 )

Je to papalášské chování, když na motorce jezdí bez brýlí s otevřením hledím ochranné přílby, aby nám ukázal že pro něj zákon o silničním provozu neplatí?

Petra Karasová ( 18. července 2025 17:33 )

To nevymyslíš. 🥳 Tak v 4/2024 Narcis zamítl žádost o milost dvěma stařečkům ( 71 +
73 let ), kteří dostali za 13 kytek (konopí) pět let "natvrdo". Oba konopí pěstovali pro zdravotní účely svých manželek. V březnu 2025 je omilostnil a v 7/2025 podepíše novelu zákona o volnějších pravidlech pro pěstování a držení konopí. 🤭 Je vidět, že Narcis je opravdu odborníkem na 💩 . A na selfíčka a dovolené pod krycím názvem "pracovní cesty", které mu platíme z našich daní. 🤮

Tomáš Brunclík ( 18. července 2025 17:16 )

Zemana jsem nesnasela a narozdil od noveho prezidenta,ma vztah ke sportu a lide prestante urazet Majka

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa