Středa 22. září 2021
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 14°C

Mladíci před brutální vraždou Jozefovi oznámili, že zemře: Jeho rodiče jim poslali drsný vzkaz

Autor: rc - 
14. září 2021
21:09

Brutální čin, který se stal začátkem tohoto roku v obci Martin, šokoval celé Slovensko. Dva mladíci Rudolf D. (20) a Milan J. (22) tam vylákali sedmačtyřicetiletého Jozefa na odlehlé místo, kde ho napadli a zavraždili. K činu se oba přiznali a ve čtvrtek stanuli před soudem. Mladíci prý vraždili proto, že chtěli vědět, jaké je zabít člověka! Jozefa se údajně ptali, jaký je to pocit, když ví, že zemře! Zdrcení rodiče chtějí pro vrahy svého syna ten nejpřísnější trest.

Motiv brutálního činu, který spáchali v únoru letošního roku dva mladíci Rudolf D. a Milan J. v obci Martin, šokoval i zkušené kriminalisty. Pachatelé si vyhlédli Jozefa jako náhodnou oběť a vylákali ho do opuštěného krytu na okraji města.

Společně tam pak popíjeli vodku, ovšem sedmačtyřicetiletý Jozef se už domů nevrátil. Popíjení alkoholu se zvrhlo v krvelačnou bitku. Podle informací slovenského deníku Plus Jeden Deň měli mladíci čtyřicátníkovi oznámit, že brzy zemře!

Zároveň se ho ptali, jaký je to pocit, když ví o tom, že bude brzy mrtvý. Následně se v krytu měla odehrát bitka. Jozef si prožil muka. Dvojice ho kopala a mlátila pěstmi. Jeden z agresorů pak vzal střep a řezal oběť do krku. Druhý z mladíků si údajně přál vidět lidský mozek, a tak útočníci Jozefa řezali do hlavy. Mlátili ho i tupým předmětem a skočili mu na tvář, kterou roztříštili.

Oba se pak prý přátelům vychloubali, co oběti způsobili. Poté, co je zadržela policie, se k činu přiznali. Dvacetiletý Rudolf byl již v minulosti trestán za fyzické napadení. Holdoval údajně alkoholu a užíval drogy. O dva roky starší Milan J. nepřišel doposud do křížku se zákonem. Zatímco se Rudolf rozhodl vypovídat před soudem, který s obžalovanými začal ve čtvrtek, a litoval svého činu, jeho komplic se rozhodl nevypovídat.

„Navrhujeme doživotní odnětí svobody, takže dohoda nedává žádný smysl,“ uvedl šéf Speciální prokuratury Daniel Lipšic. U soudu byli přítomni i rodiče zavražděného Jozefa. Během jednání neudrželi slzy. „Měli by se stydět! Doufám v doživotní trest, který je přiměřený. Kdyby dostali jen nějakých pětadvacet let, z basy by vyšli ve věku, jaký měl náš syn, určitě by to dělali i nadále,“ uvedl Jozefův otec Vladimír.

Video Dostanou mladíci obžalovaní z brutální vraždy doživotí? - Reprofoto/TV JOJ

majke79 ( 15. září 2021 07:59 )

Pustit , ale do výběhu tygra ...

padrino ( 14. září 2021 23:05 )

....měli mladíci čtyřicátníkovi oznámit.....

....vylákali sedmač­tyři­ceti­leté­ho Jozefa....

Oni byli dva?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání