Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Zkušený motorkář Matúš (†34) narazil do auta a pak do stromu: Nehodu nepřežil

Zkušený motorkář Matúš (†34) náraz do stromu nepřežil
Řidič kamionu nedal přednost mladé motorkářce a z místa nehody pak ujel  (Autor: Policie SR)
Autor: jel - 
23. června 2021
09:49

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli v Prešovském kraji na Slovensku. Matúš na motorce Honda vyjel z obce Dlhé Klčovo a na křižovatce odbočil na Vranov nad Topľou. Následně ale narazil do protijedoucího vozidla a pak i do stromu. Na místě zemřel. Co přesně se stalo, není dosud jisté, Matúš byl však údajně zkušený motorkář.

Hrozná smrt zasáhla celou rodinu zesnulého, pro deník Nový Čas popsal jeho otec Tomáš osudný den. „V neděli dopoledne spal a odpočíval, potom se najedl. Stihl si ještě zacvičit a pak sebral motorku a odjel. Slyšel jsem, jak ji startuje, zřejmě se jel jen provětrat, protože byl jen v tričku,“ popsal smutný táta s tím, že jeho syn byl zkušený motorkář, který se jízdě věnoval roky. 

Pro deník se vyjádřil k nehodě i Matúšův bratr Šimon. Ten se domnívá, že za nehodu mohla závada na motorce, podle něj není možné, aby jeho sourozenec jel nepřiměřenou rychlostí. „Motorka šla okamžitě na odborná zkoumání. Řidič protijedoucího auta se snažil bratrovi vyhnout, ale srazil ho bokem, a proto letěl do stromu,“ řekl Šimon.

Zesnulý muž se prý nedávno vrátil z Velké Británie, kde dlouhodobě pracoval, po brexitu však zamířil zpět na Slovensko. Tam se živil různými brigádami. Policie o nehodě krátce informovala na svých facebookových stránkách, kde uvedla, že motorkář utrpěl zranění neslučitelná se životem a okolnosti nehody i nadále prověřují.

Video Řidič kamionu nedal přednost mladé motorkářce a z místa nehody pak ujel - Policie ČR

majke79 ( 23. června 2021 12:36 )

Ještě stále jich jezdí hodně ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání