Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Letecké neštěstí u Jickovic: Zemřel pilot Reiner Steinberger (†46) a zranil se proslulý fotograf!

Autor: VaB - 
21. června 2021
18:32

Skupina akrobatických pilotů The Flying Bulls oplakává kolegu Reinera Steinbergera. Ten zahynul při tragické nehodě letounu T28 Trojan v neděli v jižních Čechách. Letoun se zřitil nedaleko obce Jickovice v okrese Písek. Při havárii byl také těžce zraněn slavný slovinský fotograf celebrit Miro Majcen.

V neděli kolem 17:00 vyrážely složky IZS k obci Jickovice na Písecku. Zřítilo se tam historické malé letadlo. Na místo okamžitě vzlétly i dva vrtulníky Letecké záchranné služby z Hosína a z Jihlavy.

Na místě se nacházel jeden mrtvý a jeden vážně zraněný. „Byl s těžkými zraněními letecky transportován do fakultní nemocnice v pražských Vinohradech,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtová. Podle informací Blesku mělo po dopadu hořet. Mluvčí policie Štěpánka Schwarzová potvrdila, že byl vrak ohořelý, kdy ale začal hořet, nesdělila. 

Policie vyšetřováním zjistila, že letěla celkem tři letadla pohromadě. A to z polského města Lešno do Salzburgu. Jedno z letadel, T28 Trojan, pak u Jickovic proletělo porostem a havarovalo. Letadlo patří do stáje The Fyling Bulls od RedBullu.  

Potvrzuje to i zpráva na zahraničním webu aviation-safety.net: „Letadlo havarovalo, když se vracelo z letecké shot v Leszne v Polsku, když se zřítilo nedaleko obce Jickovice v České republice.“ Společně s tímto letounem cestoval ještě jeden.

Podle informací Blesku je jím letoun B25J Mitchell, který také patří The Fyling Bulls. Havárie si patrně posádka tohoto letadla všimla, zpomalila a nad místem tragického dopadu následně nějakou dobu kroužila. Ukazují to snímky z radaru. Poté pokračovali do Salzburku. Na místě nemohli zůstat kvůli provozu vrtulníků letecké záchranky, kteří mají ve vzdušném provozu takzvanou „přednost v provozu“.

Vážený a zkušený pilot

Na místě jeden z pilotů zemřel. Jak The Flying Bulls potvrdili na svém instagramu, jde o Rainera Steinbergera (†46). „Rainer byl pro nás všechny velmi váženým a zkušeným pilotem, ale také drahým přítelem,“ uvedli.

„Při nehodě byl zraněn také cestující, který byl převezen do nemocnice v Praze. Přejeme mu úplné uzdravení,“ dodali s tím, že jsou všichni z týmu zarmoucení a ve svých myšlenkách myslí na rodinou mrtvého pilota.

Vážně se zranil fotograf hvězd

Podle informací slovinského serveru 24ur.com je zraněnou osobou slavný fotograf Miro Majcen. „Miro je pro nás nepostradatelný, nejen jako výjimečný fotograf, ale také jako člověk a jako součást naší novinářské rodiny,“ uvedl server. Macejn je oficiální fotograf světoznámých Rolling Stones, ale fotil i koncerty dalších známých hudebníků, jakými jsou třeba rocker Alice Cooper nebo zpěvák Robbie Williams.

Policie se nehodou společně s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod stále zabývají.

T28 Trojan

Havarované letadlo bylo vyrobeno v roce 1945 americkou společností North America Aviation. Letadlo pohání motor Curtiss Wright R 1820-86B a má výkon 1425 koní. Doba letu tohoto letadla na jednu nádrž je až 7 hodin, maximální rychlost je 630 kilometrů v hodině.

Video Pád letadla v Jihočeském kraji. - Policie ČR

Skrhola ( 22. června 2021 10:40 )

Sotva že se od země odlípnul,
udělalo v aeroplánu "ryc",
po hlavě se do země zapíchnul,
jako špejl do čerstvejch jitrnic.

"Z toho lidé poučení mějte,"
pravil v Chuchli vechtr na trati.
"Člověku, že Pán Bůh nedal křídel,
nemá se pokoušet lítati!"

ginkogary ( 22. června 2021 10:02 )

adrenalin je adrenalin touha Learn to Fly ",,to dokáží ptáci, ale ve skutku to dokáží i jiní zpěváci na zemi svojí muzikou a bez řachnutí

snehulak ( 22. června 2021 09:25 )

Právě že letěl pomalu a nízko, ale najednou na něj přišlo kýchání.

bullshit ( 22. června 2021 08:27 )

Máme ve městě na jihu Čech také letiště a je to docela neštěstí. Pár bohatších otravuje klid celému městu. Létají v hlučných strojích nad hustě obydlenými částmi i v sobotu a neděli a mnohdy krouží ve velkých kolech nad městem. Jedno za druhým. Startují směrem k městu a pokud táhnou kluzáky je to opravdu velmi otravné. Občas zde létají i kaskadéři na silných strojích a docela otráví i celé odpoledne. Pár většinou zbohatlíků otravuje tisíce lidí...

delviar ( 22. června 2021 05:10 )

No a je to tady! Když mu mamča říkala aby teda když už musí, lítal pomalu a nízko-tak dělal že sebe vola…

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání