Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Chlapce (†7) zabil proud na zahrádce restaurace: Soud poslal majitele podniku na 9 let za mříže!

Autor: rc - 
20. dubna 2021
11:17

Tragicky před dvěma lety zemřel Harvey Tyrrell. Sedmiletý chlapec byl zasažen elektrickým proudem na zahrádce hospody King Harold Pub. Chlapec vyšplhal na zahradní zídku a dotkl se probíjejícího svítidla. Ze smrti chlapce byl obžalován a shledán vinným majitel hospody David Bearman (73), od soudu odešel s devítiletým trestem. Elektrikář Colin Neaylor (73) obvinění odmítal, přesto ho soud taktéž shledal vinným a poslal ho na rok do vězení.

Verdikt vynesl Korunní soud Snaresbrook nad majitelem podniku King Harold Pub Davidem Bearmanem (73) a elektrikářem Colinem Naylorem (74). V hospodě, která leží na předměstí Londýna, došlo před dvěma lety k tragické smrti sedmiletého Harveyho Tyrrella. Chlapec si hrál na zahrádce před hospodou se svým kamarádem, když si sedl na jednu z lamp a chytil se zábradlí.

V tu chvíli ho zasáhl elektrický proud. Jeho kamarád, který si šel pouze pro brambůrky, ho nalezl v křečích. Harvey byl ještě převezen do nemocnice, ovšem už mu nebylo pomoci a zemřel. „I když je to dva a půl roku, je to čím dál těžší. Naše životy se obrátily vzhůru nohama a život už nikdy nebude stejný,“ uvedla Harveyho máma Danille Jonesová  pro britský deník The Sun s tím, že svého jednoročního syna Jacksona nepouští z dohledu.

„Harveyho popel je s námi doma v urně. Necháváme televizi zapnutou, když ho nemůžeme vzít s sebou. Jak vysvětlím, že ostatní děti mají bratry a sestry a Jackson za bratra anděla?“ dodala u soudu. „Cítím, že část mě zemřela, když zemřel Harvey, a od té doby jsem se nemohl cítit šťastný. Ztráta dítěte je jednou z nejtěžších věcí na světě. Protože to bylo tak náhlé, že jsme nedostali šanci se rozloučit,“ uvedl v prohlášení otec Harveyho Lewise Tyrrella.

Soud po dvou letech  poslal do vězení majitele Davida Bearmana, kterého odsoudil na devět let za mřížemi a zároveň shledal vinným i elektrikáře Colina Naylora, jehož poslal na jeden rok do vězení. Zatímco Naylor obvinění ze zabití z nedbalosti popíral, Bearman, který je zároveň švagr elektrikáře, se k zabití přiznal.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání