Úterý 15. června 2021
Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk
Polojasno 27°C

Rodiče ztracené Maddie promluvili bez obalu: Německé vyšetřování je jako špatný vtip!

Autor: ran - 
14. prosince 2020
05:25

Kate a Gerry MacCannovi se zlobí na německé vyšetřovatele. Rodiče Maddie, která je nezvěstná od roku 2007, kritizují způsob, jakým německá prokuratura vede vyšetřování. Ptají se, proč nebyl hlavní podezřelý ze znásilnění a vraždy holčičky Christian B. (43) doposud ani vyslechnut a proč německá policie vypustila tolik informací, které dosud nebyla ochotna nijak doložit.

Pochybnosti rodičů se veřejně vyjevily pár dní poté, co německý prokurátor Hans Christian Wolters opět promluvil o důkazech proti podezřelému. Ten prohlásil, že veřejnost by o vině byla stejně přesvědčená jako on, pokud by znala ty důkazy, o nichž vědí jen on a vyšetřovatelé.

Podle deníku Mirror jsou McCannovi doslova šokováni podobným přístupem a považují za více než bizarní fakt, že německá policie podezřelého Christiana B. ani nevyslechla. Jeden z přátel McCannových uvedl, že žádný vyšetřující orgán by se nikdy neměl takovýmto způsobem planě chvástat, ale měl by udržovat seriózní mlčení, a dal prokurátorovi za příklad britskou policii.

Dodal, že pokud Christian B. s případem nemá nic společného, měla by to prokuratura otevřeně říct a nebalamutit veřejnost. „To by pak znamenalo, že pravý viník běhá někde po svobodě a může se právě teď dopouštět, čeho se mu zamane,” tepe přítel Maddyiných rodičů německou policii.

Už v červnu pro Mirror prokurátor Wolter řekl, že vyšetřovatelé mají 90procentní důkazy o vině podezřelého, že však není vhodná doba na to ho konfrontovat. „Nemluvíme s ním, protože máme dobré důvody si myslet, že by nám v tuto chvíli nepřiznal, že to udělal. Mohl by naopak začít svoji verzi pozměňovat,“ řekl Wolter.  

Němečtí vyšetřovatelé si přízeň rodičů nevysloužili ani tím, že zmizení Maddie vyšetřují jako vraždu a že dívka je podle nich tím pádem už po smrti. O tomto přesvědčení informovali rodiče Maddie až později než média, a navíc prostřednictvím dopisu!

Britská holčička Madeleine McCannová zmizela v roce 2007, pár dní před jejími čtvrtými narozeninami, když byla na prázdninách s rodiči v portugalském letovisku Praia da Luz. Hlavním podezřelým je dnes v jiných případech již usvědčený německý pedofil Christian B. Padlo na něj podezření poté, co vyšlo najevo, že se v roce 2007 pohyboval prakticky přesně v místech, kde byla dívenka viděna naposledy.

miroslava13 ( 14. prosince 2020 10:55 )

nemají co komu nadávat. kdyby neseděli večer v hospodě a nenechali své děti samotné bez dozoru na hotelovém pokoji, tak se dceři nic nemuselo stát. nechápu, že ještěmají tu DRZOST si vůbec na někoho stěžovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání