Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Odporné fantazie muže podezřelého z vraždy Maddie: Chtěl chytit něco malého a používat to celé dny!

Autor: ČTK - 
5. června 2020
17:23

Třiačtyřicetiletý Němec Christian B. je podezřelý z toho, že v roce 2007 v Portugalsku zavraždil tříletou Madeleine McCannovou. V minulosti údajně fantazíroval o tom, že unese malé dítě, bude ho zneužívat a pak ho nechá zmizet. 

V září 2013 napsal Němec jednomu ze svých známých, že by chtěl „chytit něco malého a používat to celé dny". Když známý namítl, že to je nebezpečné, odpověděl prý: „Co, když se potom zničí důkazy." Profil podezřelého muže přinesl v pátek server německého zpravodajského magazínu Der Spiegel.

Právě to, co pedofil napsal známému, se podle německých vyšetřovatelů mohlo stát také v květnu před 13 lety, kdy z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos zmizela tříletá Britka Madeleine. Její tělo se nikdy nenašlo, němečtí policisté jsou ale přesvědčeni, že je dávno po smrti. Z její vraždy teď podezřívají právě Christiana B., který v té době u Praia da Luz bydlel a v den únosu z tohoto místa i telefonoval. Den poté v Portugalsku odhlásil své auto.

Manipulativní psychopat z děcáku

Se zákonem se muž, který v Portugalsku střídavě pobýval mezi lety 1995 až 2007, kdy se živil příležitostnými pracemi a krádežemi, za život dostal do křížku mnohokrát. „Vyrostl v dětském domově, ukončil základní školu, odborné vzdělání nedokončil, jediné, co je v jeho směsi stále nových zaměstnání a míst pobytu dobře patrné, jsou trestné činy, procesy a odsouzení,“‎ píše Der Spiegel.

Za sexuální zneužívání dětí byl Christian B. odsouzen v letech 1994 a 2016. Loni si od soudu, i když zatím nepravomocně, odnesl sedmiletý trest odnětí svobody za mučení a znásilnění 72leté Američanky v Praia da Luz v roce 2005. Na dlouhém výčtu trestných činů nechybí ani držení dětské pornografie, pokus o krádež nafty nebo prodej drog na severoněmeckém ostrově Sylt.

Specialisté německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) považují Christiana B. za psychopata a manipulativního narcisistu. Vyšetřovatelé navíc nevylučují, že by mohl stát i za zmizením pětileté Ingy, která se v květnu 2015 beze stopy ztratila v německém Sasku-Anhaltsku. Christian B., který si nyní odpykává víceletý trest ve vězení v severoněmeckém Kielu, tehdy žil asi 90 kilometrů odtud.

Monikay ( 8. června 2020 14:44 )

pokud se projeví jeho vina, tak bohužel si rodiče budou o to víc vyčítat, že ji nechali napospas takovému nečlověku

nemocna ( 6. června 2020 00:37 )

Takové lidi ani nesoudit rovnou zneškodnit nikdy nebudou jiní a zachrání se životy dalším

hafblaf ( 5. června 2020 20:34 )

Souhlasím, po prokázání viny, okamžitě utratit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud