Babišova „pomatená“ europoslankyně? Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky z Prahy
Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané europoslankyni za Křesťanskosociální unii (CSU) Monice Hohlmeierové z Prahy. V případu přijala preventivní opatření, řekl ve čtvrtek mluvčí policie v severobavorském okresu Horní Franky Alexander Czech. Jestli má sedmapadesátiletá politička, kterou ostře kritizuje český premiér Andrej Babiš, policejní ochranu, neuvedl. Podobné případy podle něj policie vždy musí brát vážně.
„To vám teď detailně samozřejmě nemůžu říci, jestli má policejní ochranu,“ uvedl Czech, podle něhož bavorská policie příslušná opatření konzultovala i se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA). Kdy je přijala, také nechtěl upřesnit.
Konkrétně se policie zabývá dopisem, který byl orazítkován v Praze a koncem ledna dorazil do kanceláře Hohlmeierové. Obsahoval údajně urážlivá a výhružná vyjádření. Konkrétního podezřelého zatím policie nezjistila, informoval Czech.
Babiš političku německé vládní strany, která se jako šéfka rozpočtového výboru Evropského parlamentu zabývá jeho možným střetem zájmů, opakovaně kritizuje a označil ji i za pomatenou. Hohlmeierová nyní údajně ve zvýšené míře čelí výhrůžkám.
Kvůli výrokům českého premiéra se europoslankyně, která je má za urážlivé, obrátila i na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten nyní zvažuje reakci.
KDYŽ BUDEME VOLIT TY SPRÁVNÉ LIDI TAK SE NÁM TO POVEDE !!!Milan mid:Pomatený lh.ř kalosek !!OKAMURA CHCE REFERENDUM O VYSTOUPENI S EU !! JÁ TAKY !! Vystoupení z EU: Sněmovna hlasovala. Výsledek znamenal šok
22. 4. 2020 13:37
V poslanecké sněmovně se dnes hlasovalo o návrhu místopředsedy SPD Tomio Okamury na zařazení nového bodu - vyhlášení referenda o vystoupení z EU. K výsledkům hlasování, v němž se 69 poslanců zdrželo, se vyjádřil bývalý europoslanec Petr Ježek a také předseda České stomatologické komory Roman Šmucler.
Vystoupení z EU: Sněmovna hlasovala. Výsledek znamenal šok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
V době hlasování bylo přihlášeno 190 poslanců. Pro bylo 28 poslanců, proti 93 zákonodárců. 69 poslanců se zdrželo, mimo jiné i předseda ČSSD Jan Hamáček. „Návrh nebyl přijat. Pevné zařazení nebudeme hlasovat," zaznělo po hlasování. Proti bylo například 25 poslanců ANO, 21 poslanců ODS a 17 poslanců Pirátů. Proti byli i lidovci, topkaři, sociální demokraté i poslanci STAN. Pro byli přitomní poslanci SPD a také KSČM.
„Víc jak polovina přítomných poslanců se zdržela nebo byla pro návrh T. Okamury na zařazení bodu vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Jakkoli něco jde možná i na vrub obecných dohod ANO s SPD, je to naprosto neuvěřitelné. Zdržel se i předseda vládní ČSSD," sdělil bývalý europoslanec Petr Ježek (ANO).
Víc jak polovina přítomných poslanců se zdržela nebo byla pro návrh T.Okamury na zařazení bodu vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Jakkoli něco jde možná i na vrub obecných dohod ANO s SPD, je to naprosto neuvěřitelné.
Jinak je bohužel pravdou, že mnozí poslanci a předsedající Zákon o jednacím řádu Poslanecké sněmovny nerespektují. Je to pouze zákon. pic.twitter.com/fFVNVQe9aC
„Mezitím velká podpora (minimálně nebránění) referendu o vystoupení z EU v PSČR. Jde do tuhého..." poznamenal k aktuálnímu hlasování stomatolog Roman Šmucler