Babišova „pomatená“ europoslankyně? Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky z Prahy

Autor: ČTK - 
5. března 2020
18:40

Bavorská policie vyšetřuje výhrůžky zaslané europoslankyni za Křesťanskosociální unii (CSU) Monice Hohlmeierové z Prahy. V případu přijala preventivní opatření, řekl ve čtvrtek mluvčí policie v severobavorském okresu Horní Franky Alexander Czech. Jestli má sedmapadesátiletá politička, kterou ostře kritizuje český premiér Andrej Babiš, policejní ochranu, neuvedl. Podobné případy podle něj policie vždy musí brát vážně.

„To vám teď detailně samozřejmě nemůžu říci, jestli má policejní ochranu,“ uvedl Czech, podle něhož bavorská policie příslušná opatření konzultovala i se Spolkovým kriminálním úřadem (BKA). Kdy je přijala, také nechtěl upřesnit.

Konkrétně se policie zabývá dopisem, který byl orazítkován v Praze a koncem ledna dorazil do kanceláře Hohlmeierové. Obsahoval údajně urážlivá a výhružná vyjádření. Konkrétního podezřelého zatím policie nezjistila, informoval Czech.

Babiš političku německé vládní strany, která se jako šéfka rozpočtového výboru Evropského parlamentu zabývá jeho možným střetem zájmů, opakovaně kritizuje a označil ji i za pomatenou. Hohlmeierová nyní údajně ve zvýšené míře čelí výhrůžkám.

Kvůli výrokům českého premiéra se europoslankyně, která je má za urážlivé, obrátila i na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten nyní zvažuje reakci.

kalina107 ( 7. března 2020 11:41 )

Evropská unie ústy předsedy EU , jinak fašistického pohrobka a válečného štváče , nenávidějícího čechy , určí , kdo je a nebo není pomatený . Z EU se stává diagnostický ústav . Je tam jediná změna . Vyšetřovatelé jsou pacienti a pachatelé .

8vox8 ( 7. března 2020 10:00 )

pooresh:..ale jen si posluž, nic víc ani neumíš! Ty jsi takový ubožáček opoziční, Pirátský otrůček, který tady slintá a plive po premiérovi a prezidentovi, máš smutný život plný nervů, že se ti nedaří to tady prosadit!! Tvoje chyba!

8vox8 ( 7. března 2020 09:56 )

hadisko ( 7. března 2020 08:52 )

německá blbka není jen pomatená ale i neduvěryhodná kradla pro svého muže 300000 eur jak muže taková zruda s odznakem milionu chcanek napadat našeho premiera drzost udavaču odpadu společnosti pirátu,lidovcu s německou kriminálnici je neskutečná učelovka od špíny jak našich tak německých politiku. víme že politici německa by radši viděli premierem vítače migrantu Schwarzenberka než tvrdého politika Babiše který hájí občany,má dobrou ekonomiku,je tu pohoda,klid to se německé politické luze nehodí Merkelová si vzteky okusuje nechty češi a jsou v pohodě a mi máme vraž­dy,zná­silno­vání,­tero­rismus­!'

kalina107 ( 7. března 2020 08:47 )

A to všechno víš jistě a nebo jenom papouškuješ zvratky ze stranického školení top09 ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud