Krvavý incident se odehrál v bytě, kde muž se svojí matkou bydlel. Sousedé uslyšeli hluk a sténání, klepali proto na dveře. Vlastimil jim otevřel a hrubě je odbyl. Zavolali tedy policisty. Ti našli zuboženou a zkrvavenou seniorku v bezvědomí.

Bezcitný syn zaútočil na svou starou mámu a zmlátil ji tak, že jí rozlámal žebra, zlomil čelisti a vůbec ji zřídil tak, že po několika dnech v nemocnici zemřela.

„Obžalovaný po slovní rozepři napadl svoji matku, povalil ji na podlahu a mnohočetnými údery a kopy, vedenými převážně na hlavu, jí způsobil otok mozku, rozsáhlé krvácení a zlomeniny v obličeji, rozlámání žeber a kosti hrudní, zhmoždění plic,“ vypočetl státní zástupce.

Upadla sama

Agresor se hájil, že si vzal lék na bolest a pil alkohol. Tvrdil, že byl vyvenčit psa a jeho matka zatím upadla. „Neměl jsem důvod ji napadnout. Když jsem se vrátil domů, viděl jsem vypitou lahev vaječného koňaku, máma opakovaně upadla. Nadávala, že nemůže chodit, a pak se takhle domlátí. Já ji akorát profackoval, aby se probrala,“ tvrdil Vlastimil Š.

Soud jeho verzi neuvěřil a nyní ho poslal na 23 let do vězení. Vlastimilovi Š. se soudní projednávání, které se už dvakrát zrušilo – jednou kvůli jeho zdravotní indispozici a podruhé kvůli koronavirové pandemii – vůbec nelíbilo. V soudní síni hlasitě halekal, že tam nechce být. Rozsudek, který není pravomocný, proto soudce vynesl bez jeho přítomnosti.