Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Marián (†31) zemřel manželce před očima! Oba milovali motorky a rychlou jízdu

Autor: ran - 
11. června 2020
10:57

Manželé Marián (†31) a Gréta (27) oba milovali motorky a rychlou jízdu. Se svým oblíbeným strojem zapózovali i na svatebních fotografiích! Bohužel se ale pro ně motosport stal prokletím. Jen den po půlročním výročí svatby Gréta přišla o milovaného muže při tragické nehodě na silnici vedoucí z Rimavské Soboty do Banské Štiavnice. O život přišel i jejich kamarád. 

Byli zamilovaní až po uši, v pátek oslavili půl rok od svatby. V sobotu je ale nečekaně rozdělila smrt. Protože bylo krásné slunečné počasí, rozhodli se provětrat svoji motorku. Na výlet s sebou vzali i svého kamaráda Daniela (†25), také nadšence do rychlých motorů. 

Marián a Gréta jeli společně na jednom motocyklu, Daniel seděl na svém. Na křižovatce u odbočení do obce Slatinka oba řidiče překvapil za zatáčkou stojící vůz. Jeho řidič Peter (38) se právě chystal sjet do Slatinky a dával přednost protijedoucím vozidlům. Do auta vysokou rychlostí zezadu najel nejdříve Daniel, po něm i Marián. Daniel letěl mnoho metrů vzduchem, oba muži byli na místě mrtví. Jedna z motorek se při nárazu rozlomila na dvě části.

Gréta utrpěla vážné zranění ruky. Byla v šoku, snažila se manželovi i kamarádovi pomoci, ale veškerá touha vzkřísit je k životu byla marná. Podle informací serveru Nový čas nyní Gréta leží po operaci ruky v nemocnici. A vysílá do nebe svému milovanému zdrcené vzkazy plné smutku a vzpomínek.     

Vrať se mi, prosím, andílku,“ napsala mu na sociální síť pár hodin po nehodě. „Lásko, počkej tam na mě, já tady dole ti budu navždy věrná. Brzy, nezapomeň... Slíbili jsme si to,“ doplnila příští den. „Takto si tě budu vždy pamatovat – jako člověka, který měl vždy úsměv na tváři a pomohl i o půlnoci,“ připsala pak na jeho profil.

Policie zjišťuje okolnosti nehody. „U řidiče automobilu nebyl zjištěný alkohol. U motorkářů se bude zjišťovat při pitvě. K nehodě byl přizvaný i odborník z odboru silniční dopravy a soudní znalec,“ řekla k dalšímu postupu policie mluvčí Mária Faltániová.

offline ( 11. června 2020 13:26 )

Psal jsem to mockrát, motorkáři nemohou být z podstaty slušní lidé i kdyby třeba jezdili jak v autoškole. Jejich "zábava" obtěžuje nadměrným hlukem všechny okolo a ohrožuje všechny okolo. Tyto stroje patří do minulého století a měly by být úplně zakázány. V Německu zatím zakázali jízdu motorek o nedělích a svátcích, snad půjdou brzy ještě dál. Veškeré škody na majetku a léčení motorkářů by neměly být hrazeny z povinného a veřejného zdravotního pojištění, ale mají jít v plné výši za motorkářem. "Holka" momentálně neřídila, ale je vášnivá motorkářka, pro mě odpad společnosti, přeji jí jen to nejhorší, myslete si o mě co chcete.

slovan1954 ( 11. června 2020 12:42 )

slovan1954 ( 11. června 2020 12:41 )

Také zvláštne, mám odtiaľ kúsok chalupu, išiel som tadiaľ tiež na skrútri a bol to tam veru riadny Verdún!!! Museli absolútne nevenovať pozornosť jazde vpredu a asi si niečo drístali,čo muselo byť veľmi ,,dôležité !!! A tak si nevšimli šuhaja v aute ktorý dával prednosť pri odbočovaní do ľava.
Zvolenský okres má akosi smolu. Minulý týždeň tam pri prechádzaní rýchlostnej cesty R1 skapali dvaja tuponi,keď ich tam zrazil vodič Pegueta, ktorý s toho mal strašný stres.
V doprave platí to staré,české pravidlo:Pospíchej pomalu!!! A druhé: Nebuď kok@t!!

offline ( 11. června 2020 12:17 )

Příroda, já i všichni slušní lidé, děkujeme panu řidiči Peterovi (38)!! Jemu se doufejme nic nestalo, jen obětoval pro dobrou věc zadní část svého vozu.

Doufám, že vášnivá motorkářka Gréta nahradí panu Peterovi veškerou škodu a zranění ruky jí již nikdy nedovolí cokoli řídit.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání