Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Dominik (†21) nepřežil nehodu na motorce u Kroměříže: Z plamenů ho vytáhli svědci, oživit ho nedokázali

Autor: DH - 
14. dubna 2020
12:25

Uplynulý prodloužený víkend znovu nabídl krásné počasí, které vyhnalo na silnici tisíce českých motocyklistů. Bohužel, v neděli vyhasl život jednoho z nich nedaleko Kroměříže. Podle všeho se jednalo o Dominika C. (†21), pro kterého byla motorka jeho celý život.

Motorky, motorky a zase motorky. Tak vypadají sociální sítě jedenadvacetiletého Dominika C. z Kroměříže, který bohužel v neděli okolo 16:45 zahynul na svém stroji Yamaha R6. Podle policie jel mladík od Brna směrem na Uherské Hradiště a na silnici I/50 v buchlovských horách nezvládl řízení.

„Při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do svodidel. Motocykl po nárazu začal hořet. I přes veškerou snahu záchranářů mladý muž na místě svým zraněním podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová, podle které kroměřížská policie nehodu stále šetří.

Jako první byla u nehody celá řada svědků. Většina z nich se mladému muži pokusila pomoci. "I když jsem tě neznala, bojovali jsme, je nám líto, že jsme tě nedokázali zachránit. Opatruj se tam nahoře," napsala Tereza. "Byla jsem u toho, snažili se opravdu všichni tě zachránit, ale prostě ten osud máme psaný. Vůbec jsem tě neznala, ale i tak je mi to hrozně líto, mladý kluk," truchlí Zita.

Zpráva o smrti oblíbeného Dominika rázem obletěla jeho přátele a kamarády, kteří zůstali v šoku. Dominik podle všeho svoji motorku miloval, v posledních měsících na ní dokonce natáčel i videa, a právě pod jedním z nich se objevilo několik kondolencí.

„Domčo, přeji ti klid a pokoj na tvé nebeské jízdě. Odpočívej v pokoji,“ napsala Blanka. „Miloval jsi rychlost, ale moc rychle jsi odešel. Tohle by se nemělo stávat,“ dodala Stanislava a mnozí další. Jedni s Dominikem jezdili na motorce, jiní byli jeho spolužáci. Všichni ale měli jedno společné, Dominika měli rádi a jeho smrt je šokovala. Na počest zmařeného mladého života chtějí v létě uspořádat i spanilou jízdu. 

pjotri ( 15. dubna 2020 11:06 )

Vo, tak ze by byly buchlovske kopce u KROMERIZE, to bych se, docela, hadal. Rekl bych spis, ze to bylo u U. Hradiste, to je bliz. Minimalne je to okres UH, coz Kromcl urcite neni..

vvogh.t ( 14. dubna 2020 17:06 )

škoda že se už v Povážské Bystrici nevyrábí Jawa50 Pionýr, podobní jezdci jako Dominik totiž většinou na silnější kubatůru nemají, což pak takhle končí,

villon ( 14. dubna 2020 15:21 )

Na motorce je blbí, že když se jede podle pravidel tak je to vysloveně trapnej pohled a když se tomu šlápne na krk tak to zase většinou skončí smrťákem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud