Policista promluvil o sledování Kuciaka: Pak přišel o místo

Autor: DH - 
8. dubna 2020
18:15

Místo u policie ztratil jeden ze svědků v případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, policista Štefan Mlynarčík. Ten měl údajně mladého zavražděného novináře sledovat a nezůstalo prý jen u něj.

Mlynarčík pracoval jako policista na Okresním ředitelství policejního sboru v Bratislavě II. O jeho odchodu nyní informovala většina velkých slovenských médií. „Uvedená osoba ke 27. březnu není ve služebním poměru u Policejního sboru,“ uvedla podle slovenského webu Plus Jeden Deň mluvčí Lucia Mihalíková.

Proti Mlynarčíkovi bylo vedeno vyšetřování, proti rozhodnutí komise se nejprve odvolával, ale marně. Inspekci se nelíbilo, že sledoval bez jakéhokoli důvodu novináře.

Jak uvedla Pluska, Mlynarčík měl být součástí takzvaného sledovacího komanda, které pravděpodobně zneužil podnikatel Marián Kočner a jemuž šéfoval bývalý člen SIS Peter Tóth. Policisté si měli myslet, že pracují pro stát, ale místo toho uháněli novináře, kteří dělali jen svoji práci.

Dnes už bývalý policista Mlynarčík měl údajně několikrát vyfotografovat Jána Kuciaka a fotografie se měly dostat až k Aleně Zs., údajné zprostředkovatelce nájemné vraždy Kuciaka a Kušnírové. Ta je následně měla předat dalšímu zprostředkovateli - Zoltánu Andruskóovi.

Dva obžalovaní si svůj trest vyslechli. Zoltán Andruskó dostal díky spolupráci s vyšetřovateli patnáctiletý trest a Miroslav Marček, který měl střílet, 23 let odnětí svobody. Kočner, Alena Zs. a údajný vrahův řidič Tomáš Sz. na výrok soudu v této věci dosud čekají.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud