Vrah Kuciaka (†27) a jeho snoubenky (†27): Ví, kdy bude vyřčen jeho ortel

Autor: ČTK, shp - 
3. února 2020
11:38

Stávající proces v případu předloňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky bude pokračovat jen se třemi obžalovanými. O trestu pro čtvrtého obžalovaného Miroslava Marčeka, jenž se v lednu u soudu přiznal, že zmíněnou dvojici zastřelil, bude rozhodnuto v samostatném řízení. Svůj trest bude znát po maximálně dvoudenním projednávání.

Oznámila to předsedkyně senátu Specializovaného trestního soudu Ružena Sabová během líčení, na které soud jako svědky předvolal znalce. Samostatné líčení s Marčekem soudkyně zdůvodnila snahou zrychlit rozhodování soudu. „Soud dospěl k závěru, že ve věci obžalovaného Marčeka je pouze potřeba provést důkazy související s výrokem o trestu a o ochranném opatření," řekla Sabová.

Dodala, že zatímco dokazování v případu Marčeka potrvá nejdéle dva dny, proces se zbylými třemi obžalovanými, kteří vinu nepřiznali, bude trvat mnohem déle. Možnost rozdělení procesu s obžalovanými soudkyně ohlásila již dříve. Marček přiznal vinu ve všech bodech obžaloby na líčení 13. ledna. 

Doznal se k další vraždě

Řekl, že kromě vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové v roce 2016 při loupeži zastřelil podnikatele Petera Molnára. Tato vražda je součástí obžaloby v Kuciakově případu. Marček byl obžalován nejen z vražd, ale také z dalších deliktů včetně nedovoleného ozbrojování. Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu Kuciakovy vraždy, který přiznal vinu.

Ještě loni uzavřel s prokurátorem dohodu o vině a trestu zprostředkovatel vraždy Zoltán Andruskó, který přistoupil na trest vězení 15 let. Kuciakovu vraždu si podle obžaloby objednal podnikatel Marian Kočner ze msty za to, že Kuciak poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost. Objednávku reportérovy vraždy podle obžaloby Kočnerova známá a další obžalovaná Alena Zs. předala Andruskóvi.

Obvinění vinu odmítají

Ten najal bývalého policejního vyšetřovatele Tomáše Sz., jenž spolupracoval se svým bratrancem Marčekem. Kočner, Tomáš Sz. a Alena Zs. vinu odmítli. Marček u soudu dříve také tvrdil, že Tomáš Sz. byl jeho řidičem při vraždě Kuciaka a Kušnírové a že s ním byl také při loupežné vraždě v domě Molnára.

sorgedoktor ( 3. února 2020 13:03 )

Cela kausa je velice smutna.Snad priste rozjetou akci Policie zastavi v pulce, ze nedojde ke stzrileni. Stejne je meli pod dozorem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud