Obhajoba Judity obžalované z vraždy Tomáše (†16): Co všechno nesedí?

Autor: shp - 
16. ledna 2020
05:02

Mladá Slovenka Judita (17), která je obžalovaná z vraždy kamaráda Tomáše (†16), jehož měla v žilinském paneláku ubodat 51 ranami nožem, se konečně postavila před soud. Ze síně unikly šokující detaily o případu. Co v obhajobě dívky nesedí?

K brutální vraždě školáka došlo 16. května loňského roku. Podle fotografií, které získal slovenský deník Nový Čas, si Judita a Tomáš uvařili v 15 hodin čaj a jedli jablko. Ještě v 15:26 dívka otevřela v mobilu stránku o rostlinách, které kvetou až do podzimu. Na jejich tvářích byly úsměvy a nic nenasvědčovalo tomu, že by za pár okamžiků mělo dojít k jakémukoliv konfliktu.

Za přibližně čtvrt hodiny se však stala tragédie. Tomáš zůstal ležet na zemi v tratolišti krve. I když policisté vyloučili přítomnost kohokoliv dalšího v bytě, Judita od počátku tvrdí, že vraždil někdo třetí. Mělo jít o falešného odpočtáře elektřiny. Web zjistil část výpovědi, ve které popsala, jak měli bojovat s útočníkem, respektive jak nemohla pomoci Tomášovi.

Judita prý upadla do mdlob po zranění

„Utrpěla mnohočetné řezné rány poranění na rukách, měla rány až na kost a přeřezané šlachy. Vlivem masivního krvácení a následného šoku odpadla a zůstala ležet na zemi,“ uvedl zdroj blízký obžalované. Co se dělo v luxusním bytě mezi 15:30 až 15:45, zůstává záhadou. Podle výpovědi Judity právě fotky z jejího mobilu naznačují, že neměla motiv vraždit ani možnost kamarádovi pomoci.

Tomáš bojoval s útočníkem sám. Když se probrala, útočník tam už nebyl a ona začala volat o pomoc,“ dodal zdroj. V 15:45 zvedl operátor tísňové linky telefon, kde se ozvala Judita a prosila o pomoc. Záchranářům se po příjezdu na místo naskytl děsivý pohled na brutálně pobodané tělo Tomáše. Mladíkovi již nebylo pomoci, na místě vykrvácel.

Podle znalců na místě nikdo další nebyl

Obhajoba Judity však naráží na jednoznačné svědectví znalců a kriminalistů. Ti tvrdí, že v bytě nikdo další nebyl. Na noži, který byl označen jako vražedná zbraň, byly nalezeny stopy DNA pouze Tomáše a Judity. Stejně jako na zásuvce, kde měl být schovaný, bylo DNA pouze školačky. Proti její verzi o třetí osobě na místě vypovídají i kamerové záznamy, na nichž nikdo podobný popisu od Judity není...

lunatic ( 16. ledna 2020 18:57 )

Jsem přesvědčen o tom,že způsob obhajoby dotyčné prostě jen zrcadlí její inteligenci,mohla přeci pouze mlčet a jakoukoliv výpověď odmítnout - bylo by to sympatičtější a hlavně mnohem účinnější ...

Administrator ( 16. ledna 2020 11:04 )

Měla by se ta cigna už konečně přiznat a říct, proč ho ubodala.

crab ( 16. ledna 2020 10:44 )

a co kdyz ten nekdo mel rukavice a byl ze stejneho panelaku? Ona ho znat nemusela.

AliAlice ( 16. ledna 2020 08:27 )

Kdo by toto chtěl obhajovat ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud