Fotbalista Adrián (†17) se zabil skokem ze 7. patra. Rodina a kamarádi ronili na pohřbu slzy

Sedmnáctiletý fotbalista Adrián spáchal sebevraždu skokem ze 7. patra.  (Autor: Facebook)
Autor: shp - 
28. listopadu 2019
13:40

Zpráva o tragické smrti mladého fotbalového reprezentanta Adriána (†17), který ukončil svůj život skokem ze 7. patra, zasáhla jeho rodinu, přátele i spoluhráče. S nadějným sportovcem se v jeho rodném Náměstově rozloučily stovky lidí. Pohřeb to byl velmi dojemný a emotivní.

Truchlící neodradilo ani chladné a sychravé počasí. Dát poslední sbohem fotbalovému obránci bylo pro jeho bližní důležité. Adriána přišli uctít i jeho spoluhráči z Rožumberka, za který hrál. Dorazili i bývalý spoluhráči z Trenčína, za který hrál v minulosti. Hřbitov byl zaplněn mladými lidmi, kteří ho znali.

Proč si sáhl na život?

Všichni se hlavně ptali, proč musel zemřít. „Adrián byl pozitivně naladěný mladík a ve fotbalu toho mohl dosáhnout hodně. Stále se mi nechce věřit, že už tu není,“ řekla slovenskému webu Sport 24 jedna z truchlících. Své chování měl fotbalista změnit poté, co se vrátil z nedávného reprezentačního srazu.

Našla jsem ho ještě v pátek sedět ve škole na lavičce. Ptala jsem se ho, zda je všechno v pořádku. Řekl, že za chvíli to všichni pochopíme. Tehdy ještě nikdo nemohl tušit, o čem mluví,“ uvedla jedna z jeho kamarádek. Život si měl Adrián údajně vzít kvůli ponižující šikaně.

Byl to dravý hráč, říká trenér

Je to strašná tragédie. Je mi to hrozně líto, protože je to nepochopitelné, co se stalo. Talent tam byl obrovský. Takových typů, jako byl on, je už na fotbalových trávnících hrozně málo. Bojovný, dravý, rychlý, dynamický, odolný vůči různým situacím,“ řekl na jeho adresu trenér Ján Haspra.

A právě vůči této, která se stala, nevím, jaká to mohla být, odolný nebyl,“ dodal o tragédii rožumberský trenér. Poslední rozlučka s Adriánem začala ve středu krátce po jedné hodině odpolední. Smuteční průvod se z hřbitova na Náměstově přesunul na zádušní mši. Po několika desítkách minut se pak vrátil zpět. Bolestivé momenty prožívala nejhůře Adriánova rodina. Když byla spouštěna rakev do hrobu, neubránil se potokům slz nikdo z přítomných.

liskabystrouska ( 24. prosince 2019 08:26 )

chudak kluk. ..sikana je svinstvo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud