Milionáře popravili za bílého dne před pětihvězdičkovým hotelem: Sledovali ho už od příletu

Autor: shp - 
16. prosince 2019
15:10

V argentinském Buenos Aires, které je nechvalně proslulé svou nebezpečností, za bílého dne popravili britského milionáře Matthewa Charlese Gibbarda (†50). Ozbrojenci ho zastřelili před pětihvězdičkovým hotelem. Jeho nevlastního syna Stefana Joshuu Zonea (28) zasáhli do nohy, ale naštěstí přežil.

Z kamerových záznamů se tají dech. Gang na motorkách přijel před Faena Art Hotel a otce se synem napadl. Strhla se bitka, při které nastal velký zmatek a nebylo přesně jasné, co se děje. Gibbard, který přišel k milionům díky podnikání s nemovitostmi, se začal bránit a s kriminálníky se začal prát.

Podle argentinské televize TN byl střelen do podpaží a kulka s největší pravděpodobností zasáhla plíci. Boháč zemřel pár okamžiků po útoku. Zone byl postřelen do nohy, když odmítal zločincům vydat svou tašku. Kulka těsně minula tepnu, ale stav muže je stále kritický a i nadále zůstává v nemocnici.

Rodina byla sledována gangem

Britský web Daily Mail mluvil s místním policejním zdrojem, podle kterého byl Gibbard vytipován gangem poté, co přijel s rodinou do Puerto Madera – čtvrti Buenos Aires. Jejich minibus byl sledován gangem už z letiště. Proč se Gibbard stal obětí, je jasné. Jeho společnost Tingdene má roční obrat v přepočtu 600 milionů korun.

Zkontrolovali jsme kamery na letišti a během cesty do hotelu byli sledováni celou dobu. Nejenom lidmi na motorkách, ale minimálně dvěma auty. Jsme přesvědčeni, že nešlo o náhodný útok, ale může jít o práci organizovaného gangu, který věděl, že jsou bohatí. Rodina byla označena jako cíl od chvíle, co přiletěla,“ nechal se slyšet zdroj.

Vyjádření hotelu

Faena Hotel Buenos Aires je hluboce zarmoucen incidentem, který se odehrál v jeho blízkosti. Vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast rodinám a přátelům obětí. Faena Hotel Buenos Aires spolupracuje s autoritami a poskytuje plnou podporu,“ vyjádřil se k incidentu mluvčí hotelu.

bullshit ( 16. prosince 2019 19:33 )

Babiš tady platí daně, tak to mně pobavilo. Velkou část mu odpustilo MF a to málo co zaplatí několikanásobně zkasíruje na dotacích které platí oklikou každý z nás. Pokud by dotace nekasíroval dávno by byl v úpadku.

banany ( 16. prosince 2019 18:24 )

Jestli zbohatl podvody tak ho nelituji!! U nás v Česku je jich jako smetí!!! Kéž by i na ně došlo

starymlok ( 16. prosince 2019 18:18 )

Jo a Babiš?Ten dojede i kdyby se nikdy nevzdal.Ale furt si bude žít jak prase v žitě.A to proti němu až tak moc nemám.Je nesmírně pracovitý,platí tu daně jako jeden z mála/já taky/,ale STB jsem nikdy nesnášel.A naši sousedi tam byli z obou stran baráku.Komouši to uměli,jak lidi přitlačit.Svi-ně.

monokl ( 16. prosince 2019 18:15 )

Prácháče střílet můžou jsou přemnožený a na hov..!!!!!

starymlok ( 16. prosince 2019 18:12 )

Lepší je vzdát se,přijít o pár melounů a užívat svý miliony dál ,než hnít pod zemí.
Co bys udělal ty,mít tolik prachů?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud