Filip (†20) zemřel po kolonoskopii: Máma chce odškodné 12 milionů

Autor: shp - 
4. prosince 2019
19:12

Zemřel jí milovaný syn. Se smrtí Filipa (†20) se ale jeho matka Svetlana Fedorčáková nechce jen tak smířit. Po Bardejovské nemocnici, kde zemřel po údajně zpackané kolonoskopii, chce pořádně tučné odškodné. Požaduje od ní v přepočtu necelých 12 milionů.

Ještě horší je to, že vím podrobně, jak se to stalo, nedá se s tím žít, už to nikdy nebude dobré,“ řekla slovenskému webu Pluska.sk Svetlana, která nemocnici žaluje společně se synem Františkem, který je Filipovo dvojče. Podle zástupkyně žalobců Soni Tóthové není tato suma jenom satisfakční, ale má jít o memento pro nemocnice.

Více obviněných lékařů

Policie případ vyšetřuje jako zločin usmrcení. Na základně výsledků znaleckých posudků byla vznesena obvinění dvěma lékařům. Podle Filipovy matky by však obviněných lékařů mělo být více. Právní zástupce nemocnice v úterý soudu předložil vlastní posudek, podle kterého lékaři nic nezanedbali.

Soudkyně podle předběžného názoru nárok na odškodné uznává, jeho výška se jí ale zdá příliš vysoká. Filip si před třemi lety začal stěžovat na bolesti v břichu. V Bardejovské nemocnici byl hospitalizován 29. února. Měl krvavý průjem, zvracel a hodně zhubl. Nasadili mu léky a dietu.

Propíchli synovi střevo, říká matka

Od té doby ho začalo břicho bolet ještě víc. Stále mi říkal, že je to teď jiná bolest. Já jsem přesvědčená, že mu propíchli střevo,“ tvrdí Svetlana. Lékaři jí řekli, že má její syn Crohnovu chorobu. 10. března mu podle nálezu Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí udělali ultrazvukové vyšetření ráno a rentgen břicha až v 9 večer.

Zjistili podezření na zánětový proces v oblasti střev. Lékař konstatoval výrazné rozšíření dvanáctníku s okolními vzduchovými kolekcemi, zánětové změny, tekutinu v břichu a napsal: „Nevylučuji perforaci v tomto terénu.

Viděla Filipa umírat na vlastní oči

Za hodinu později už byl na Jednotce intenzivní péče. „Můj chlapec už jen dýchal. Přesto, že byl hubený, břicho měl nalité. Nikdy jsem neviděla nikoho umírat, ale tehdy jsem byla přesvědčená, že mému dítěti odbíhají poslední minuty,“ vzpomíná na okamžiky smutku Svetlana.

Pak jí lékaři řekli, že syna musí urgentně operovat. Ona trvala na převozu do Košic. „A lékař mi na to před chlapcem řekl, že můj syn cestou zemře,“ vypráví matka s pláčem. Následující den mu odstranili kus střeva a udělali vývod. „Vyřízli mu přesně ten kus střeva, který mu propíchli. Jsem o tom přesvědčená,“ říká ráně.

Mami, já se domů už nevrátím

Mami, já se už nikdy nedostanu domů,“ řekl Filip své matce před smrtí. Právní zástupce protistrany Peter Petko odmítá jakoukoliv zodpovědnost Bardejovské nemocnice. Té šéfuje jeho bratr Marián, který je předsedou Asociace nemocnic. Poslední slovo bude mít ale v případu soud.

deratizater ( 3. června 2020 05:51 )

Na kolonoskopií v Havířovské nemocnici mi jedna nervozní hysterka co přišla do práce podrážděná tlačila do břicha hadici tak razantním jako když instalater pročišťuje ucpanou trubku.Viděl jsem na monitoru jak se řine krev do střeva .Byl jsem z toho v šoku tak že jsem si pak na ní ani nestěžoval což dodnes lituji .Byl jsem v ohrožení života neb jsem měl 14 dní černou stolici.Čili

spania ( 5. prosince 2019 13:14 )

To je velice smutný případ.Mladý kluk...A kde se stala chyba,to bude těžké dokazovat.

verka1 ( 5. prosince 2019 12:14 )

Bude to těžký boj proti nemocnici, vidím to tak na 2 miliony, víc nedají.
Co se děje v nemocnicích lékaři a sestry jak se k pacientům chovají je otřesné! Tady mladý kluk přišel o život kvůli lékařům.

liskabystrouska ( 5. prosince 2019 11:03 )

na tom Slovači je to každou chvilku je to horší než v Čr.... vic tam ch lastají

gigon ( 5. prosince 2019 10:57 )

Tebe zato že pišeš hovna ty mrdtko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud