Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno, sněžení 0°C

Vražda maminky Venduly (†28) v České Lípě: David se přiznal! Prozradil i motiv krvavého útoku

Aktualizováno -
8. listopadu 2019
20:20
Autor: SKS - 
8. listopadu 2019
11:45

Podezřelý z vraždy mladé maminky z České Lípy je ve vazbě. Jde o 25letého Davida F., přítele zesnulé Venduly P. (†28). Mladík svou partnerku v úterý zabil nožem a následně se policistům sám přihlásil a sdělil jim i motiv činu. Podle známých Vendula delší dobu trpěla domácí násilí a v minulosti už na přítele kvůli napadení nožem dokonce volala policii!

Nadšenec do horských kol David F. (25) v úterý ráno přišel za svou přítelkyní Vendulou (†28) do jejího bytu v České Lípě, popadl nůž a ubodal ji. Místo činu pak opustil a sám zavolal policisty, aby jim řekl, co se stalo. „Obviněný na sebe a svůj zločin v den jeho spáchání upozornil a krátce nato ho policisté zadrželi," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Podle informaci FTV Prima se muž měl po činu neúspěšně pokusit o sebevraždu, policie toto ale odmítla komentovat.

Kriminalisté se od podezřelého ovšem dozvěděli motiv vraždy. „Motivem činu byly osobní neshody mezi ním a jeho bývalou partnerkou,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Vyšetřovatelé Davida F. obvinili z vraždy a podali podnět na jeho umístění do vyšetřovací vazby. Podle Primy neshody vyvolal rozchod dvou partnerů a žárlivost Davida F. na svou tehdy už bývalou přítelkyni, kterou později prý často navštěvoval v bytě její kamarád.

„Důvodem byly především obavy z toho, že by se na svobodě trestnímu stíhání nebo vysokému trestu snažil vyhnout," vysvětlila mluvčí. Soudkyně českolipského soudu obviněného poslala do vazby. Obviněnému hrozí 10 až 18 let odnětí svobody. Násilná smrt mladé ženy je letošní první vraždou na Českolipsku.

Lidi v České Lípě zpráva o události zdrtila. „Je to tragédie, úplně zbytečná smrt. Nevím, co si tím chtěl ten mladej debil dokázat, ona se chovala ke všem hezky, makala a starala se o sebe i syna,“ řekl Deníku člověk ze sousedství, který ve čtvrtek přišel k domu, kde Vendula bydlela, zapálit svíčku.

Bratr zavražděné Tomáš je podle něj tragédií zničený. „Proč? Asi zešílím, to je na mě moc,“ napsal pozůstalý v den vraždy na facebooku. Pod příspěvek se rychle objevila slova podpory řady jeho přátel.

Lidé na sociálních sítích podle Deníku přišli s informací, že Vendula na svého přítele z důvodu napadení nožem policii už dříve volala! „Zavraždil ji její přítel, kterého podle všeho nedávno nahlásila policii také za napadení nožem. Domácí násilí je strašné, hrozně mě štve, že musela zemřít. Znala jsem ji a byla to úžasná dívka a matka,“ cituje Deník Lucii M. S., podle které známí zavražděné o domácím násilí spekulovali delší dobu.

Jan Brandis ( 11. listopadu 2019 01:40 )

Se zeptej starýho proč je s takovým kanálem jako je lolitka27 😂🤣😂

Mar.tin ( 10. listopadu 2019 11:07 )

Krypl ***... Kdyby měl každý řešit osobní spory vraždou, tak tady na té naší planetě už není ani noha!

cernakocka ( 9. listopadu 2019 15:06 )

To je stejné jako před časem moderátor Ondřej Giňa, kdo nesosá, hanba Róóóm!

sorgedoktor ( 9. listopadu 2019 13:55 )

Posloyte, pravomoc Policie je dost peoblematicka. Zakazat vstup do okoli mohou, ale jak to mohou garantovat....
Krome toho to je treba na 3 mesice.

hahans ( 9. listopadu 2019 09:58 )

Nejde jen o bagatelizování trestních činů, ale množství trestných činů bylo jednoduše přeřazeno do kategorie přestupků. Velmi zábavné také jsou soudní případy, kdy se dočtete :"Soudní řízení muselo být odročeno, protože obžalovaný z vraždy se nedostavil !!!"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud