Vražedkyně Janáková: Stěhování z garsonky hrůzy! Věci jí vyklidila máma

Autor: Jitka Pecharová - 
1. listopadu 2019
05:02

Tohle je garsonka hrůzy. Nejprve v ní ležela mrtvá žena a poté zde žila vražedkyně Petra Janáková (29). Ta se podílela na vraždě sběratele (†50), za což dostala 30 let. Ve vězení obvinila dozorce, že ji znásilnili a ona poté porodila syna. Garsonku v úterý vyklízela její matka.

Stěhování věcí z bytu v Lomnici nad Popelkou proběhlo přesně týden poté, co v něm policie vražedkyni Petru Janákovou znovu zatkla. V podvečer u zadního vchodu stála dvě auta, do kterých matka zadržené ženy, jež je ve vazbě kvůli novému stíhání za křivé obvinění dozorců, nosila pytle a tašky. Ještě s pomocí další ženy vyklízela byt, v němž Janáková, která se nechala po propuštění přejmenovat na Novou, bydlela s dvouměsíčním synem.

Toho počala za záhadných okolností v hradecké vazební věznici s trestancem, jenž zde vařil a roznášel jídlo. „Už zmizelo i jméno Nová ze zvonku,“ řekl Blesku obyvatel Lomnice nad Popelkou. Janákovou v domě prý vídávali už v létě, přesto si její osobu s mediálně známou vražedkyní spojili, až když policie zveřejnila zprávu o jejím zatčení.

Pro většinu místních tak bylo překvapením, že se do města přistěhovala. Ve čtyřpodlažním domě Janáková bydlela v garsonce v přízemí. Původně byt patřil alkoholičce, která v něm zemřela. Mrtvá v něm prý ležela asi dva týdny, než ji našli.

Co spáchali

Janáková s exmanželem (30) vylákala 31. července 2017 pražského sběratele (†50) známek. Zastřelili ho a oloupili o 34 tisíc. Dvakrát se o vraždu neúspěšně pokusili a připravovali i další dvě loupežné vraždy sběratelů. Janák se přiznal a usvědčil i Petru, dostal trest 28 let. Znalci o Janákové řekli, že je nenapravitelná, nemá slitování a čin může kdykoli zopakovat.

Video  Vrchní soud zrušil doživotní tresty nad bývalými manžely Janákovými. Žena si za vraždu sběratele a další skutky odpyká 30 let, muž o dva roky méně.  - Michaela Kalkusová

forrtyn ( 1. listopadu 2019 22:21 )

Obě ji vojížděly, máma i dcera... Vždyť jak dlouho si dcerunka nevrzla?

verka1 ( 1. listopadu 2019 14:15 )

Kvůli dítěti pustili z vězení vrazedkyni a teď je ve vazbě. Co zájmy dítěte? Kde je dítě? Na kojení vozí do vazby.

Pohybovenadany ( 1. listopadu 2019 12:48 )

Mrtvolu ještě VOJÍŽDĚL Řepka. A potom letěla z okna .

Damir55 ( 1. listopadu 2019 09:55 )

Jitka Pecharová hele buď začni psát zajímavosti a nebo jdi do fabriky... zakový článek nenapíše ani děcko ze zvláštní školy

josefvyskoc ( 1. listopadu 2019 08:36 )

A VONA TAM JAKO BYDLELA S TOU MRTVOLOU? A KAM TUMRTVOLU JEJI MATKA PAK UKLIDILA? TO JI ZAKOPALA NEBO HODILA DO KONTEJNERU?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud