Manžela Lenky (33) zavraždili jeho bratři: Máma se 4 dětmi bojuje o přežití

Autor: yks - 
10. listopadu 2019
18:43

Tragédie postihla Lenku Jašňákovou (33) ze slovenské obce Lendak a její čtyři děti. Jejich manžela, tátu a živitele rodiny Michala (†32) zavraždili. Zdrcená žena se ocitla bez prostředků, ale nevzdává se. Každý den statečně bojuje s potížemi, dluhy a smutkem. 

Manželé Jašňákovi ze Slovenska si plánovali šťastný rodinný život. Soukromý zemědělec Michal (†32) měl velké stádo ovcí. Obchodoval s jejich produkty, vyráběl bryndzu a staral se o svoje nejbližší. Svoji lásku Lenku (33) naučil téměř všechno o svém řemesle. Brzy přišly i děti. Po třech holčičkách, Klaudii, Dominice a Lee se dočkali i chlapce, malého Míši. O jejich příběhu píše slovenský portál Plus JEDEN DEŇ. 

Jenže pak došlo k neuvěřitelné věci, se kterou prostě nemohli počítat. Proti Michalovi se spikli jeho vlastní bratři, Ján (44) a Gál (40), a podle policie ho nelítostně zavraždili. Zatímco sedí ve vazbě a čekají na soud, na Lenku přes noc spadla povinnost starat se o děti, o rodinnou firmu a o rodinné finance, které byly bez živitele rázem v ohrožení. Vdovský a sirotčí důchod na splátky prostě nestačí.

Lenka se rozhodla rozprodat manželovu firmu a umořit tak alespoň část hypotéky a půjčky. „Máme tři sta ovcí. (...) A když se mi podaří je prodat, ještě přijdou kurátoři dětí a rozhodnou , jestli mi to vůbec povolí, protože jde o jejich dědictví,“ líčí žena. Obyvatelé Lendaku zorganizovali pro Lenku sbírku.

„Jenže já nemůžu čekat, že mi budou donekonečna pomáhat. Kdybych nemusela prodat ovce, klidně bych se o ně postarala a uživila bych své děti. Práce se nebojím,“ dodává žena, která podle svých slov zvládá veškerou potřebnou práci od dojení až po ježdění traktorem.

Poslední ranou byl pro Lenku dopis bratrů, kteří čelí trestnímu stíhání za vraždu jejího manžela. „Z basy mi napsali dopis, že mám najít kousek místa v srdci i pro ně, že je jimi skoro do pláče. Skoro do pláče? (...) Ani slovo o tom, proč ho pobodali nože a že toho litují,“ pláče Lenka s tím, že odmítla dohodu o vině a 10letém trestu.

„Doteď nechápu, co se mezi nimi stalo. Protože nikdy neměli mezi sebou problémy. Od švagrů budu vymáhat odškodnění jen těžce,“ uzavírá Lenka, které přislíbila pomoc sociálka i obec. Obě instituce jí nabídly mimořádný příspěvek na živobytí pro ni a pro děti.

PavelSki ( 10. listopadu 2019 22:16 )

Dohoda o vině a trestu s pozůstalými, plus několika-milionovém odškodnění. To jsem četl o neúmyslných trestných činů, např. autonehodách. Moc s tím tedy nesouhlasím, ale u úmyslných vražd jsem o tom neslyšel. Napoví někdo od bratrů Slováků nebo je to možné snad i v Čechách?

tomik007 ( 10. listopadu 2019 20:00 )

300 ovci - v tom bude asi zarlivost

hardcorefuture ( 10. listopadu 2019 19:59 )

Chudáci Čobolové.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud