Policisté i potápěči v uplynulém i tomto týdnu usilovně pracují u Želivky (vodní nádrže Švihov), která zásobuje Prahu pitnou vodou. Nádrž prohledávají, podle informací Aktu.cz z ní vylovili několik předmětů. Celý zásah, který probíhá na území Středočeského kraje u hranic s krajem Vysočina, se však týká případu, který prošetřuje pražská policie. „V současné době nebudeme poskytovat žádné informace,“ řekla Blesk.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Podle informací Blesk.cz však pátrání souvisí právě s pohřešovaným párem z Prahy, Přemyslem H. a Marií D., kteří záhadně zmizeli v červnu. Kriminalisté se domnívají, že jsou po smrti, jejich těla se ale dosud nepodařilo najít.
Video
délka: 04:48.53

Pražští policisté prohledávají hlubiny vodní nádrže Želivky. Souvisí jejich pátrání se zmizelými seniory z bubenečské vily? Aktu.cz

Právě Želivka přitom leží jen několik kilometrů od místa, kde Marii s Přemyslem viděli naposledy živé – na odpočívadle na 66. kilometru dálnice D1 prokazatelně hovořili s mladíkem, který je teď podezřelý z jejich vraždy. Státní zastupitelství v Praze 6, které případ dozoruje, ho kvůli probíhajícímu vyšetřování odmítlo komentovat. Skončila snad těla pohřešovaných právě na dně Želivky?

Vražda kvůli vile

Přemysl a Marie, kteří žili v Praze 6, v červnu záhadně zmizeli. Jejich auto našla policie v Maďarsku, vnitřek auta byl politý naftou nebo benzinem. Při vyšetřování se zjistilo, že se setkal se zavražděnými jako poslední student matematicko-fyzikální fakulty Tomáš (23). Ten je nyní podezřelý z vraždy. Při odstavovaní auta v Maďarsku byl přítomný i druhý podezřelý, medik Jiří (24), který je prošetřovaný z podvodu. Oba mladíci měli údajně tvořit pár a žili spolu v bytě v Praze 6.

Motivem brutálního činu měla být luxusní vila v Bubenči za 40 až 50 milionů korun. „Tu se dvojice snažila získat podvodným způsobem,“ řekl už dříve šéf mordparty Josef Mareš. Vila byla přepsaná do majetku firmy, v níž byli společně Přemysl H. s Jiřím a Tomášem. Policie podivný převod majetku stopla a nemovitost nechala v katastru zaplombovat.

Policejní finta

Kriminalisté se na oba zaměřili po domovní prohlídce bydliště pohřešovaných. Klíčovou roli sehrála medializace celého případu, kdy policisté požádali veřejnost o pomoc při pátrání po tělech zmizelých. Mezitím už odposlouchávali byt obou podezřelých, kteří začali o páru mluvit, a díky tomu se vyšetřovatelé utvrdili ve svém podezření.

Fotogalerie
28 fotografií