Na Petřinách řádili vandalové! Koncem září kolem 11. hodiny večer se vyzbrojili spreji, zamaskovali se šátky a začali po vagonu metra čmárat jako zběsilí. „Osoby tak způsobily škodu, kterou bude muset dopravní podnik nechat odstranit specializovanou firmou,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Ze stanice pak utekli, zachytily je ale bezpečnostní kamery. 

K jejich smůle s tím nejspíš nepočítali - po celou dobu činu totiž nechávali své obličeje zahalené, na eskalátorech ale zřejmě naznali, že cestovat s šátkem přes obličej by bylo podezřelé (nebo nabyli dojmu, že nebezpečí odhalení pominulo), a maskování sundali. 

„Proto žádáme veřejnost, pokud tyto osoby někdo poznává nebo ví, kde by se mohly zdržovat, ať kontaktujte místní oddělení policie Břevnov nebo linku 158,“ uvedl Daněk s tím, že zároveň hledají svědky celého incidentu, konkrétně ženu sedící na lavičce na nástupišti metra Petřiny a muže na eskalátorech sjíždějícího k nástupišti metra. Prosí, aby se i oni ozvali na místní oddělení policie Břevnov nebo linku 158. Sprejeři jsou podezřelí z poškození cizí věci, za což jim hrozí až rok vězení.

Video
délka: 01:22.15

Sprejeři počmárali vagon metra, hledá je policie. Policie České republiky

Fotogalerie
9 fotografií