Michala (5) srazil na přechodu muž se zákazem řízení, který má svalovou dystrofii

Autor: shp - 
5. 10. 2019
21:12

Se svým bráškou šel v Tanvaldu po přechodu. Malého Michala (5) však bohužel srazil ve svém voze muž se zákazem řízení. Radan Špála má totiž svalovou dystrofii. Dítě skončilo se středně vážnými zraněními. Nejhůře to odnesla jeho noha.

Přejelo mě auto. On nezastavil. Brečel jsem. Tekla mi z pusy krev,“ řekl malý Michal reportérovi TV Nova. Momentálně je hospitalizován na dětském oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze, kde si ještě nějakou dobu pobude.

Mužem, který dítě srazil, je Radan Špála. Ten za volant nesmí vůbec usednout kvůli svalové dystrofii. „Tento řidič má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to z rozhodnutí soudu až do roku 2022,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Se zákazem řízení ho chytili už třikrát

Zaspal jsem, tak jsem jel do práce,“ vysvětloval Špála důvod, proč usedl za volant, i když má zákaz řízení. Sám přitom přiznal, že jej policisté v minulosti chytili při nepovolené jízdě již minimálně třikrát. Nyní mu hrozí za sražení dítěte až dva roky vězení.

K soudu ho chce hnát i Michalova rodina, aby Špála uhradil všechny výdaje související s chlapcovou léčbou. „Museli by mě držet, abych mu tam nic neudělal. Hrozně mě to vzalo,“ řekl chlapcův otčím Zdeněk Hásek.

Matka: Je to neodpustitelné

To, co udělal jemu, to je neodpustitelné,“ řekla maminka Jana Pasová. Jak televize dodala – případů, kdy se do vozidla posadí řidič s vážnou nemocí, která může ovlivnit jeho řízení, neustále přibývá.

liskabystrouska ( 6. října 2019 10:00 )

vagin-analev

jiznicechy ( 6. října 2019 04:28 )

Dítě je pojištěno, pojištění platí stát. Ale nevíme, co chlapci je a zda nebude potřebovat následnou rehabilitaci nebo mu zůstanou případně i následky apod. Ne každou rehabilitaci pojišťovna hradí nebo jen v omezeném rozsahu, to se týká i pomůcek. Je přece lhostejné, zda vypadají jako socky či nikoli, ten člověk neměl za volantem co dělat a navíc to neudělal poprvé.

tomik007 ( 6. října 2019 02:25 )

TAKY bych tomuhle v zivote neveril - takze jsme dva

scott bret ( 6. října 2019 01:33 )

Narazil jsem na tuto úvěrovou společnost na Googlu a kontaktoval jsem e-mail, který jsem viděl, a najednou jsem byl schválen úvěr ve výši 2 000 000 USDD, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat, dokud mi nebudou připsány 2 000 000 USDUSD poradím každému, kdo to potřebuje půjčky na kontaktování této úvěrové společnosti za účelem získání půjčky, jedná se o e-mail společnosti: Mrfr­ankpo­terlo­anof­fer@gm­ail.com

_zacotomame ( 6. října 2019 00:59 )

A co když pojištění nejsou? Ten magor neměl za volantem co dělat. Být to mé dítě, zničím mu život.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud