Zbytečná smrt Evy (†50), Evičky (†53) a Marušky (†59) na železničním přejezdu: Starostka obce se bouří

Autor: shp - 
27. září 2019
16:35

Byly to kamarádky i kolegyně. Smrt je zastihla ve stejném okamžiku. Eva F. (†50), Evička S. (†53) a Maruška M. (†59) se vracely domů do slovenských Rožkovan, když je nejspíš oslnilo slunce a ženy vjely na železniční přejezd, kde je srazil jedoucí vlak. Všechny tři na místě zemřely – jenom pár metrů od domova.

Černou škodovku, kterou vlak smetl, řídila Maruška. Byla to svobodná žena, která žila po smrti maminky sama. „Měla ráda děti, hrávala si s těmi od sousedů. Byla přátelská, často ji navštěvovali kamarádi a kolegyně. Je nám po ní velmi smutno,“ řekli známí webu Pluska.sk. Společnost jí dělala fenka Ila. Ta nyní sedí doma na verandě a smutně čeká na paničku, která už nikdy nepřijde.

Video  Tři kamarádky zemřely pod koly vlaku. Eva, Evička a Maruška se vracely z práce.  - Pluska.sk

Eva F., která seděla na sedadle spolujezdce, měla tři děti a o uplynulém víkendu se dočkala vytouženého vnoučete. Tehdy ji viděla její rodina naposledy. Tchyně Mária (70) s pláčem vzpomíná, jaká byla Eva veselá, zábavná a pracovitá. Evička S. seděla vzadu. Zůstali po ní tři synové. Jednomu z nich společně s manželem vystrojili před měsícem svatbu. Teď rodinu čeká pohřeb.

Prokletý přejezd

Obyvatelé Rožkovan jsou přesvědčení, že ženy neviděly na semaforu červenou, a proto vjely na koleje. Ve stejnou dobu po nich bohužel právě projížděl vlak. Místní tvrdí, že takové situace jsou v jejich obci běžné. Zapadající slunce oslní řidiče, kteří přijíždějí přímo do očí. Často tak přehlédnou červenou na semaforu. „Zvukové znamení nefunguje vůbec,“ rozčilují se Rožkované.

Stejně tragicky skončila na stejném místě už jízda 34letého řidiče a jeho 40leté spolujezdkyně v roce 2007. Také oni přehlédli červenou. Od té doby obec neustále žádá, aby se na přejezd namontovaly závory. Starostka Beáta Kollárová potvrzuje, že sepsali petici, ale ani ta nepomohla. „Žádali jsme Železnice slovenské republiky o postavení závor na frekventovaný přejezd. Odpověď byla doteď stále negativní,“ uvedla.

Náprava za pár týdnů?

Uvedený přejezd je zabezpečený v souladu s platnou legislativou. V době tragédie bylo zabezpečení plně funkční a vykazovalo správnou a bezpečnou činnost,“ řekl mluvčí Železnic slovenské republiky Michal Lukáč. Vypadá to však, že svítá na lepší časy. Lukáč totiž vzápětí dodal, že se závody u přejezdu skutečně objeví. Potrvá to ale ještě několik týdnů. Snad se do té doby nic nestane...

zwil ( 27. září 2019 22:21 )

Tak to budou místní z těch závod uveličeni,... čtěte po sobě ty sra.cky...a vy jste ty tři dámy znali, že jsou pro vás Evička, Maruška...starý baby a vy z nich děláte dívenky... běžte s těma vasema zdrobnělina do pr.del.e...

tojevrazdanachcala ( 27. září 2019 17:34 )

Evička a Maruška. Určitě je oslnilo slunéčko. Asi to tam neznalý a zároveň byly hluché.

lucio1 ( 27. září 2019 17:17 )

Ještě že je neoslnilo slunce někde na křižovatce., mohly pozabíjet další lidi..Hloupá výmluva..

ov21 ( 27. září 2019 16:48 )

závody u přejezdu skutečně objeví ??? dyslexie je mrcha co ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud