Prokletá vesnice: Natálka (†13) i Lenka (†39) v ní zemřely na čtyřkolce

Autor: shp - 
14. 5. 2019
16:32

Slovenská vesnice Belá-Dulice v Žilinském kraji je snad vážně prokletá. Při jízdě na čtyřkolce tady zahynula teprve třináctiletá Natálka. Neuplynul přitom ani rok od tragického úmrtí maminky Lenky (†39), která na čtyřkolce zemřela přímo před zraky svého syna Adriána. 

Natálku vezl v noci z pátku na sobotu na čtyřkolce ještě se dvěma chlapci opilý Dávid (18). Mladík, který nevlastní ani řidičský průkaz, nezvládl vozidlo a naboural s ním do stromu. Dívka neměla helmu a na místě zemřela.

David měl v krvi 1,75 promile alkoholu

Dávid i další dva chlapci utrpěli zranění. Nezodpovědnému řidiči podle webu Pluska.sk zjistili policisté v krvi 1,75 promile alkoholu. Dávid byl obviněn ze zabití a případem se i nadále zabývá slovenská policie.

Natálka byla milé a vždy usměvavé děvčátko, i když měla odmalička vážné zdravotní problémy. Nevzdávala se ale a snažila se žít jako zdravé dítě,“ řekla Plusce sousedka zdrcené rodiny z prokleté vesnice Belá-Dulice.

Lenka zemřela před zraky syna

Místní si připomínají, že o rok dříve došlo v jejich obci k děsivě podobné nehodě. Lenka (†39) vyjela taktéž na čtyřkolce. Když se vybourala, viděl její spolujezdec, syn Adrián,  smrt z bezprostřední blízkosti. Sám také skončil s vážnými zraněními.

Muž utrpěl vícenásobné zlomeniny a byl převezen do martinské nemocnice,“ potvrdila mluvčí záchranářů Alena Krčová. Podle známých a kamarádů byla Lenka vždy usměvavá a veselá, ježdění na čtyřkolce jí však vymlouvali.

Soused tušil, že se stane neštěstí

Říkali jsme jí, aby zbytečně neriskovala, protože do svahu jela jako na závodech. Bylo jen otázkou času, kdy se stane nějaké neštěstí. Nyní zanechala po sobě dva syny a zoufalého manžela,“ dodal pro Plusku soused. Nehoda ho prý proto nepřekvapila. Na rozdíl od tragického úmrtí malé Nikolky.

bre-burda ( 14. května 2019 17:52 )

Proč na to lezou, když s tím neumí jezdit? Každý svého štěstí strůjcem ..!

Monikay ( 14. května 2019 17:02 )

ano, vesnice kde lidi rádi riskují, případně si před jízdou loknou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud