Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Oblačno, déšť 21°C

Krásnou Michaelu (†24) ubodal šílenec: Vykřikoval při tom „Alláhu akbar!“

Autor: shp - 
14. srpna 2019
17:30

Šílenec Mert Ney (21) v úterý pravděpodobně pod vlivem drog podřízl jednu ženu a další pobodal. Jeho obětí se stala pohledná blondýnka Michaela Dunnová (†24). Žena, která podle policie pracovala jako prostitutka, byla nalezena mrtvá na předměstí Sydney. Sestra agresora, kterému v dalším řádění zabránili kolemjdoucí za pomoci židle a přepravky na mléko, se obětem za útok omluvila.

Předměstí australského velkoměsta Sydney bylo 13. 8. svědkem šíleného útoku mladíka, který byl později identifikován jako Mert Ney. Běhal po ulicích a kolemjdoucí ohrožoval nožem. Jednu ženu nakonec zranil, než se ho hrstce odvážných podařilo zpacifikovat. Použili k tomu řadu nezvyklých předmětů včetně židle, páčidla nebo přepravky na mléko, uvedl Daily Mail.

Video Muž v Sydney podřízl ženu, další pobodal - Reuters

Zakrvácený muž vykřikoval náboženská hesla jako „Alláhu akbar“ a další. Podle dosavadních zjištění vyšetřovatelů však jednal na vlastní pěst a není napojen na žádnou teroristickou buňku. Podle svědků byl patrně pod vlivem drog, protože měl rozšířené zorničky. Policie po zadržení muže zjistila, že předtím zabil mladou ženu, se kterou se podle strážců zákona sešel za účelem placeného sexu.

Máma oběti nic netušila 

Zavražděná žena byla nyní identifikována jako Michaela Dunnová. „Byla to překrásná milující žena, která studovala na univerzitě a hodně cestovala,“ řekla Nine News její máma. O tom, že si přivydělávala jako prostitutka, neměla žena nejspíš vůbec ponětí. TV stanice Channel Seven uvedla, že měl Ney v minulosti problémy se svým psychickým stavem i se zákonem. Policie ho dříve chytila s boxerem.

Podle jeho spolužáků ze střední školy byl vrah vždy podivín. „Vždycky jsem si myslel, že je trochu divný. Pořád na facebook postoval, že konvertuje k islámu a podobné věci. Nikdy jsem si ale nemyslel, že to zajde tak daleko,“ prohlásil muž, který chce zůstat v anonymitě. Neyova sestra se po útoku veřejně omluvila obětem.

Sestra šílence: Chci, aby trpěl

Je mi to milionkrát líto. Je mi opravdu líto oběti. Chci, aby trpěl. Chci ho prostě strčit do toho nejhoršího ústavu pro choromyslné, kde je to jako ve vězení,“ prohlásila žena, která nechtěla uvést své jméno. Z jejího bratra se podle ní stal šílený blázen, kterému není pomoci. Policie případ nadále vyšetřuje a snaží se zjistit, zda Ney přece jen nepatřil k teroristům.

Další videa
Osoby v pátrání