Ukrajinec dostal za vraždu prostitutky 17,5 roku: Po sexu ji umlátil kamenem

Aktualizováno -
16. 8. 2019
20:20
Autor: ČTK - 
16. 8. 2019
15:38

Ústecký krajský soud v pátek poslal Ukrajince za vraždu sedmadvacetileté prostitutky v Teplicích na 17,5 roku do vězení. Souhrnný trest dostal Andrij M. za vraždu a výtržnictví. Součástí rozhodnutí je trest vyhoštění z České republiky na deset let. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě odvolal, odsouzený se práva na odvolání vzdal.

Ukrajinec se k vraždě ženy přiznal. Obžaloba ho vinila ještě ze znásilnění, což Andrij M. odmítl. „Uvědomuji si, že jsem spáchal zločin. Moc lituji toho, co se stalo. Chci se omluvit dceři, že jsem ji zbavil matky,“ řekl Ukrajinec v pátek ve své závěrečné řeči.

Vražda se stala loni v prosinci v Teplicích. Ženu stojící u silnice cizinec oslovil a požádal ji o poskytnutí sexuálních služeb za úplatu. Pak ženu několika údery rukou napadl, což podle soudu vyplývá ze záznamu z kamer, a za reklamním billboardem se ženou souložili a měli i orální styk. Z jednání nelze podle soudu dovodit znásilnění.

Na částce za sex se podle Andrije se ženou nejprve dohodli, poté však podle jeho výpovědi požadovala více a řekla mu, že věc oznámí na policii. Muž ji vzápětí napadl kamenem, mlátil ji do hlavy, žena zraněním na místě podlehla. Ukrajinec vzal svršky, boty, kabelku a odnesl je a zahodil.

Motivací jednání Ukrajince podle soudu bylo zabránit tomu, aby policie prověřovala událost. Už předtím policisté Ukrajince, který přijel podle svých slov do České republiky za prací, vyšetřovali kvůli řízení pod vlivem návykové látky. Za tento čin dostal dnes trest zákaz řízení na osmnáct měsíců.

Andrijovi M. hrozil trest od patnácti do dvaceti let, případně doživotí. Polehčující okolností bylo podle soudu Matsolovo částečné doznání a jeho bezúhonný život před pobytem v ČR. Státní zástupce navrhoval trest kolem devatenácti let.

„Na rozdíl od názoru soudu mám za to, že pohlavní styk, ke kterému došlo po napadení poškozené údery pěstí do obličeje, nemůže být dobrovolný,“ řekl Jan. „Z tohoto důvodu mám za to, že je na místě kvalifikovat trestný čin jako znásilnění,“ uvedl Jan. Případem se s ohledem na odvolání bude zabývat Vrchní soud v Praze.

liskabystrouska ( 16. srpna 2019 16:28 )

dobrovolny urcite ne.. nechtel zaplatit tak ma drepet doma a starat se o dite

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud