Pasažér Ryanair dal prý pěstí letušce, vyvedli ho jako kriminálníka. Není to pravda, hájí se

Autor: shp - 
8. srpna 2019
18:31

Dal letušce pěstí a byl po zásluze vyveden, nebo jde jen o další případ rasismu? Brit tmavé pleti Rafik Boutiche (20) byl z letu Ryanair mířícím z portugalského Fara do Londýna vyveden jako kriminálník. Místní policie si s ním rozhodně servítky nebrala. Mladý muž však tvrdí, že nic neprovedl, byl napaden a z letadla vyveden bez pádného důvodu.

Video Pasažér Ryanair dal prý pěstí letušce, vyvedli ho jako kriminálníka. Není to pravda, hájí se - Twitter

Záznam, který natočil kamarád muže v centru dění Islam Fessih, je velmi drsný. Je na něm vidět, jak portugalská policie používá donucovací prostředky, aby Bouticheho dostala ven z letadla. „Ubližujete mi, lámete mi krk,“ křičí pasažér, ale místní strážci jsou neoblomní. Nepromluví ani slovo a muže táhnou z letadla ven.

Chtěl si jen přesednout, říká kamarád

Fessih tvrdí, že konflikt vznikl proto, že si jeho kamarád chtěl sednout na volné sedadlo vedle kamaráda, ale letuška byla proti a zakázala mu to. „Vedle mě bylo volné sedadlo, ale letuška zamítla, že by si tam mohl sednout a obvinila ho z toho, že ji udeřil, i když bylo celé letadlo na jeho straně,“ řekl Fessih britskému Daily Mirroru. Na záznamu se skutečně ostatní cestující Boutiche zastávají.

Mám pořezanou ruku a pálí mě. Mám vyvrknutý kotník a bolí mě krk. Jsme jenom dva mladí cápci, kteří nehledali problémy, ale chtěli se jenom dostat domů. Nikdy jsem nezažil nic takového, nemyslel jsem si, že je možné zažít to, čím jsem si prošel. Jsem z toho velmi citově zničený,“ prohlásil sám Boutiche.

S Ryanair už nesmí nikdy letět

Podle vlastních slov byli s kamarádem na hudebním festivalu, který se konal v regionu Algarve. Aerolinky Ryanair prý zvolili poté, co byl zrušen let, kterým se měli dostat zpátky do Londýna. Fessih a Boutiche tvrdí, že po výslechu na policejní stanici ve Španělsku byli propuštěni bez obvinění. Muž, který údajně uhodil letušku, má však doživotní zákaz cestování se společností Ryanair.

zkratik ( 8. srpna 2019 21:05 )

důkaz by byl,kdyby letušce po tom vypadly falešný zuby

tomik007 ( 8. srpna 2019 19:38 )

Meli ho soupnout za dvere vychladnout

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud