Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Medvěd zaútočil na mladou dívku: Urval Soně (†14) téměř celou hlavu

Autor: shp - 
7. srpna 2019
15:31

Byla to nadějná studentka. Kamarádi ji měli rádi a za dva týdny by oslavila 15. narozeniny. Soňa Černigová (†14) z vesničky Jodva nalézající se v Komijské republice na severu Ruska se jich bohužel nedožila. Osudnou se jí stala chuť na sladkosti. Když si šla koupit čokoládu do místního obchodu, napadl a rozcupoval ji velký medvěd.

Mrtvolu Soni našli místní chlapci. Byla ale tak znetvořená, že ji nepoznali. Zavolali proto policii. Stejný problém s identifikací měl i zděšený otec. Rány na těle jeho dcery byly tak veliké. Medvěd jí svými mohutnými tlapami téměř urval hlavu.

Nechtěl jsem věřit tomu, že hledám svou dceru. Všechno bylo jasné, když jsem zavolal na její číslo a jí začal v kapse bundy zvonit telefon,“ řekl zarmoucený táta ruské stránce Argumenty a fakta.

Zemřela za soumraku

Místní lidé si nejdříve mysleli, že se Soňa stala obětí smečky vlků. Jenže lovci pak identifikovali stopy na zemi a bylo nad slunce jasnější, co dívku potkalo. Na školačku před desátou hodinou v noci zaútočil medvěd hnědý. To když se vydala koupit si do obchodu čokoládu. Venku se právě stmívalo.

Medvěd žral pravděpodobně odpadky. Dívka se nacházela poblíž a predátora vyrušila. Zkušení lovci studovali místo incidentu a potvrdili, že stopy patří medvědovi. Vlk nedokáže takto zohyzdit člověka. Takové rány dokáže uštědřit jenom predátor s velkými drápy,“ prohlásil předseda Udorského spolku lovců a rybářů.

Útoky medvědů a vlků

Vesnice Jodva, v níž Soňa žila, se dlouhé roky potýká s útoky medvědů i vlků. Vyhladovělí vlci často útočí během chladných nocí na psy. Místní očekávají, že na zastřelení medvěda, který se kolem Jodvy pohybuje, úřady brzy vystaví povolení. 

eblanche ( 8. srpna 2019 12:27 )

krásná dívka, taková přirozená krása, i ta fotky mezi květinami, v přírodě. Dnes je zvykem se fotit s vyšpulenými rty a s mobilem v ruce. No, osud

nemocna ( 8. srpna 2019 05:30 )

Může si zato sama, věděla že se tam potulují medvědi a vlci i přes to vyšla v noci ven kvůli čokoládě, to jí rodiče pustili? v tu hodinu by měla dávno chrnět

panchovilla ( 7. srpna 2019 19:55 )

Nechápu že tyhle vesnice prostě nejsou oplocený nebo nemaj třeba nějaké ultrazvukové plašiče.Jenom se čeká,až medvěd přijde a někoho zabije....Lidi maj dneska všechno v paži.

anonym0I ( 7. srpna 2019 19:17 )

ŠKODA ŽE RADŠI NEUTRHNUL HLAVU MĚ

Bublinka2019 ( 7. srpna 2019 19:01 )

Škoda ji... Ta jich mohla ještě vykouřit

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání