Chyba, která se může stát každému: Julii (†14) spadl mobil do vany a zabil ji

21. 3. 2019
06:10

K tragickému neštěstí došlo v ruském městě Čeboksary. Teprve čtrnáctiletá dívka Julia Vysotskaja se koupala ve vaně, zatímco si vedle ní nechala nabíjet mobil. Když jí spadl do vody, dívku zabil.

Julia vzala mobil do ruky a ten jí vyklouzl. Když dopadl do vody, okamžitě ji probil elektrický proud. Omráčená holčička se pak utopila, informoval Daily Mirror.

Zdravotníci jí pomoci nedokázali

Když ji našli její rodiče, okamžitě zavolali záchranáře. Zdravotníci však mohli už jenom konstatovat smrt. Tělo školačky pak převezli do márnice.

Za poslední rok jde přitom už o třetí obdobný případ v Rusku. Ve všech šlo o probití mladé dívky elektřinou ve vaně. Loni v prosinci takto zemřela patnáctiletá Irina Rybnikova.

Novodobá ruská ruleta

O pár měsíců dříve stál stejný hazard s mobilem život Kseniju P. Odborníci vyzývají mládež, aby nehazardovala se svými životy. Jde prý o novodobou ruskou ruletu.

djaba ( 22. března 2019 21:01 )

V Rusku nemají elektrické rozvody rozhodně v pořádku a požadavky na bezpečnost spotřebičů jsou známé .Pochybuji o rozšíření proudových chráničů ,spíše ani o nich neslyšeli . Pokud byla nabíječka bez oddělovacího transformátorku , šlo opravdu do mobilu jen 5V ,ale proti zemi bylo plné síťové napětí .Takže koupelna bez chrániče a fáze ve vaně .

PPP150W ( 22. března 2019 14:56 )

Nedokážu vám odpovědět, protože mně tenhle debilní server nenechá napsat víc než dva řádky. Ale opakuji, že se v mnoha věcech mýlíte.

zvonik54 ( 22. března 2019 07:39 )

Beztransformátorová nabíječka je galvanicky spojena se sítí 230V. Má zástrčku do síťové zásuvky, která se dá do zásuvky otočit (lehce mezi sebou vyměnit čudlíky). V síti je střídavé napětí, pro které i odrušovací kondenzátor malé kapacity v mabíječce je jako malý odpor, přes kterým projde střídavé napětí. Některé nabíječky mají v sobě izolační transformátorek. Ty jsou bezpečnější - nezáleží na značkovosti, ale na principu funkce nabíječky. I ten transformátorek se dokáže někdy probít! Zkrátka - i výstupy 5V nepatří do vany, jsou-li spojeny adaptérem do sítě 230V! Měla si koza vzít powerbanku!

zvonik54 ( 22. března 2019 07:20 )

Myslím, že pokud chcete PPP150W napsat něco o nesmyslech někoho, měl byste napsat, v čem je to nesmysl. - To by odpovídalo lidské komunikaci, kde se stala chyba. JINAK JSTE PROVOKATÉR! Já narozdíl od Vás jsem kdysi také řešil úraz el. proudem v koupelně - nikoli mně, ale mého známého. Přežil... Tedy byste měl napsat, v čem byla má chyba v textu, když jdu po příčině... Uzemněná elektrická soustava v ČR je daná zákonem: Vana, pokud je kovová, je spojena se zemnicím kabelem s trubkami a s ,,elektrickou zemí" v rozvaděči. Adaptér, i když má na výstupu jen 5V je elektricky spojen s fází v jedné žíle přes kondenzátor. CO S TÍM CHCETE DĚLAT, KDYŽ DOJDE K PONOŘENÍ DO VANY S VODOU OBOU ŽIL ADAPTÉRU, ABY NEDOŠLO K VÝBOJI, KDYŽ PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE V BYTĚ NENÍ ,,PROUDOVÝ CHRÁNIČ" (ten se montuje až povinně nově v moderních bytech a je schvalován revizním technikem). Každý rok se testuje funkce! Myslím, že víte větší howno, než já...

PPP150W ( 22. března 2019 01:16 )

Ani dnes si v koupelně nesmíte nainstalovat zásuvku kamkoli. Přečtěte si něco o zónách.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud