Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Studentka (†19) vyskočila z letadla. Neřekla ani slovo, popsal pilot, který se ji snažil zachránit

Autor: shp - 
5. srpna 2019
10:44

Seděla v letadle, neřekla ani slovo, pak si odepnula pás, otevřela dveře a vyskočila ven. Anglická studentka Alana Cutlandová (†19) vyskočila vstříc smrti z letícího stroje na Madagaskaru. Podle pilota, který se ji společně s kamarádkou snažil zachránit, byla předtím až děsivě tichá.

Dívka byla na Madagaskaru kvůli studiu vzácných krabů. To ale nebylo úspěšné, a tak jí rodiče zaplatili cestu domů zpět. Podle nich blouznila z léků na předpis a trpěla paranoidními záchvaty, uvedl britský list Daily Mail. Do rodné Anglie měla letět přes Paříž.

Pět minut se ji snažili zachránit

Z Madagaskaru cestovala v malém letadle Cessna. Po 10 minutách letu se ale zničehonic rozhodla, že z letadla vyskočí. Pilot i kamarádka Ruth, která byla na palubě také, se ji snažili zachránit. Jejich marný boj trval 5 minut.

Otočil jsem se a viděl jsem Alanu, jak visí z mého letadla. Okamžitě jsem srovnal letadlo a snažil se nás udržet v kurzu, poté jsem dosáhl na dveře a snažil se je zavřít,“ popsal dramatickou situaci pilot Mahefa Tahina Rantoanina britskému listu The Sun.

Křičeli na ni, ale ona je neposlechla

Snažil jsem se dveře zavřít, když Ruth držela Alanu za nohu. Snažil jsem se letět a zároveň ji zastavit. Byl jsem absolutně vystrašený. Všichni jsme byli. Ruth a já jsme na ni křičeli, ať se vrátí dovnitř,“ doplnil.

Studentka však nakonec přes veškerou jejich snahu vypadla. K zemi se zřítila z výšky asi 1130 metrů. Její tělo se bohužel nepodařilo najít. Oblast, kam dopadla, totiž obývají šelmy fosy, které mrtvolu pravděpodobně sežraly. Pátrání po dívčiných ostatcích však pokračuje.

ma-ka ( 28. srpna 2019 06:22 )

A ty l=ky měla na co? Evidentně jí sedly - proč si je nenechala změnit? Se zas doktoři vyznamenali....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud