Strojvůdce vyskočil z vlaku v 50kilometrové rychlosti: Chtěl to stihnout do práce!

Strojvůdce se rozhodl vyskočit z vlaku v rychlosti 50 km/h (ilustrační foto).
Autor: chm - 
25. 4. 2019
16:12

Chtěl jet do práce do Ostravy, ale spletl si vlak a mířil do Polska. Tak strojvedoucí vyskočil za jízdy z vlaku. Ten jel zrovna 50kilometrovou rychlostí! Vlak sice neřídil, přepravoval se jako cestující. Kuriózní událost ale i tak řeší České dráhy.

Z Bohumína se mašinfíra potřeboval dostat na nádraží v Ostravě-Svinově, kde měl nastoupit do práce. „Vlak, kterým chtěl jet, měl 40 minut zpoždění. Tak se rozhodl nastoupit do jiného vlaku, který zrovna přijel, že pojede tím,“ řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Vlak se však s mužem rozjel na opačnou stranu, do Polska! „V momentě, kdy si svůj omyl uvědomil, rozhodl se z vlaku vyskočit,“ dodala policistka. V té chvíli ale už byl vlak rozjetý a řítil se po kolejích zhruba padesátikilometrovou rychlostí. Železničář se proto ošklivě potloukl.

„Spadl do kolejí obličejem dolů, takže si přivodil naraženiny, tržné rány a oděrky hlavně v obličejové části. Byl ošetřen v bohumínské nemocnici,“ vylíčila Zlatuše Viačková. Aktuálně byl muž z nemocnice propuštěn do domácího ošetřování.

Policie se o události dozvěděla právě od lékařů a nad výsledkem vyšetřování kroutili hlavou i sami policisté. „Přijali jsme věc jako pracovní úraz.“ Jako mimořádnou událost naopak věc řeší České dráhy, které potvrdily, že strojvedoucí je jejich zaměstnanec a byl na cestě k výkonu své práce v roli cestujícího.

jardavozembouch ( 26. dubna 2019 01:39 )

Asi vlastni zkusenost, ze? Aneb...strizliveho mne nedostanou...

jardavozembouch ( 26. dubna 2019 01:37 )

To by ho melo ctit, ze pospichal do rachoty. Kdyby to nebyl strojvedouci tak by z toho zadna senzace nebyla. Horsi by bylo, kdyby stal za tim cudlikem v masine...cestujici by meli zazitek na cely zivot )))))

Amrasha ( 25. dubna 2019 23:24 )

Mně nic nepřekvapuje. Už dávno vím, že na železnici je to často samej vo*rala a ma*or

fortun ( 25. dubna 2019 23:14 )

asi měl 3 promile

mislivec ( 25. dubna 2019 22:54 )

Pracovni uraz ostravsky.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud