Bouračka sanitky na Bruntálsku: Zemřeli dva lidé

Ilustrace  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK - 
23. prosince 2018
19:24

Při nehodě převozové sanitky a osobního auta u obce Nové Heřminovy na Bruntálsku dnes zemřeli dva lidé, další čtyři byli zraněni. Jednoho člověka po resuscitaci přepravil vrtulník do nemocnice.

Prozradili to mluvčí moravskoslezské policie a hasičů Richard Palát a Jakub Kozák. V Česku tak dnes na silnicích zemřeli už čtyři lidé, po jedné oběti měly nehody na Svitavsku a Semilsku.

Havárie na Bruntálsku se stala kolem poledne. "Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčkou vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel," uvedl Palát.

Dvacetiletý řidič vozu značky Opel a jeho o dva roky mladší spolujezdec zemřeli na místě. Dalšího spolujezdce museli hasiči a záchranáři resuscitovat, vrtulník ho přepravil do nemocnice.

Zranění utrpěl podle Paláta také řidič sanity a dva transportovaní lidé.  Silnice 45 mezi Bruntálem a Krnovem byla po dobu zásahu zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce po 15:30.

Další tragické nehody se dnes staly v Pardubickém a Libereckém kraji. Mezi Radiměří a Hradcem nad Svitavou na Svitavsku zemřela odpoledne čtyřicetiletá řidička. Jela ve voze značky Mercedes směrem od Radiměře.

V pravotočivé zatáčce vyjela mimo vozovku a s vozem narazila do stromu. Při dopravní nehodě ve Slaném u Semil zemřel odpoledne 89letý řidič. S vozem Peugeot 206 vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti.

starypes ( 24. prosince 2018 04:38 )

V jiném článku jsem četl, že zemřelí byli dva "mladíci".

zlymikes ( 23. prosince 2018 19:59 )

Dnes jsem ujel 320 kiláčků po I/35 a nikde žádné žabičky co by hlídali rychlost.A těch borců bylo neurekom,u osobáků běžné, ale kamion TESCO několik kilometrů přilepený na zadku a pak frrrr 120. Já vím, těch hlídačů je málo a tak přijmeme zákon, že se nesmí jezdit způsobem angličana v levém pruhu. Kdo to bude hlídat, páni géniové ze Sněmovní

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud