Misionáře (†26) zabil nepřátelský kmen. Na cestu byl připravený, říká křesťanská skupina, která ho tam vyslala

Autor: shp - 
29. listopadu 2018
20:11

Na indický ostrov Severní Sentinel, který obývá nehostinný kmen domorodců, se chtěl dostat za každou cenu. Americký misionář John Allen Chau (†26) se na cestu za nebezpečnými Sentinelci připravoval již v době, kdy byl teprve teenager. Prozradila to misionářská skupina, ke které patřil. Podle ní byl připraven. Muž, který chtěl šířit slovo boží, za své rozhodnutí nakonec zaplatil vlastním životem.

Křesťanská skupina, která Chaua na Severní Sentinel vyslala, tvrdí, že by na ostrov odříznutý od civilizace odcestoval i bez její pomoci. Cestu na místo, kde žije 30 tisíc let starý kmen proslulý svou nepřátelskou náturou, totiž plánoval už dlouhých osm let.

Byl emočně, kulturně, fyzicky, intelektuálně velmi, velmi připravený. Byl to mladý muž, který chtěl od doby, kdy mu bylo 18 let, dělat misijní činnost a chtěl být nazýván misionářem,“ řekla vůdkyně misionářské skupiny All Nations (Všechny národy), ke které John patřil, webu The Kansas City Star.

Než jsme ho poznali, a i když byl mladým mužem, každé rozhodnutí, které udělal, každý krok, který podnikl, ho vedl k tomu, aby sdílel slovo boží se Sentinelci,“ dodala. John Allen Chau se na Severní Sentinel vydal krátce před svými 27. narozeninami. Ty již nestihl oslavit.

Sedmi rybářům v Indii zaplatil v přepočtu asi 9 tisíc Kč, aby ho na zapovězený ostrov dostali. Všichni muži byli za své činy už zatčeni policií. Američana na ostrov dopravili hned dvakrát. I když domorodci na misionáře zaútočili už při první návštěvě, chtěl se za nimi vrátit i druhý den. To ho stálo život. Tělo Američana se stále nachází na ostrově. Policie se ho bojí vyzvednout.

1912 ( 30. listopadu 2018 06:06 )

nemají tam co dělat a převychovávat je !!!

151515 ( 30. listopadu 2018 00:19 )

Ještě jedna věc. Titulek článku je šílený. Ten kmen není vůbec nepřátelský. Misionáře zabil v sebeobraně. To by mohl pochopit i senzacechtivý autor názvu článku.

151515 ( 30. listopadu 2018 00:14 )

Vyjádření komunity jsou jen pomýlené bláboly. Ten člověk nebyl připravený, byl fanatik. Připravený člověk by správně vyhodnotil negativní reakce domorodců při prvním pokusu o návštěvu ostrova. Kdyby byl normální, tak by svoji misi ani neplánoval. Nikdo nemá právo vstupovat do života lidí, kteří o to nestojí. V případě Sentinelců můžeme být hrdí na to, že jsme těmto lidem dokázali i přes totální vyspělost a technickou převahu ponechat jejich rodiště, zvyky a charakter. Nechme je být a pan misionář nechť je s nimi také. Byla to jeho volba a svůj osud údajně i vytušil. Nechme být i jeho. Amen

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud